Aveli usub, et tänapäeva noortel tuleb kiiresti suureks kasvada ja iseseisvuda.

„Usun, et see on seotud internetiajastuga. Meil on ligipääs igasugusele informatsioonile, aga selleks, et oleksime võimelised selle informatsiooniga elama, sellega toime tulema, seda vastu võtma, peab olema teatud iseseisvuse tase või täiskasvanulikkus. Seda on vaja selleks, et selle maailmapildiga kohaneda, see on see keerulisem osa. Üldse kõik need katsumused, mis tänapäeva noortel on, on hoopis teistsugused, kui eelmisel või üle-eelmisel põlvkonnal olid,“ ütleb ta.

Inger-Paula näeb, et tänapäeva noorte elu on tehtud liiga mugavaks. „Meil on kõik käe-jala juures ning inimesed ei julge oma mugavustsoonist väljuda.“

Mõlemal noorel on kindlad sihid silme ees ja nad teavad täpselt, mida tahavad õppima minna ning mis valdkonnas tulevikus tegutseda. Samas ütlevad nad ka, et see pole nii kõikidel noortel. „On ka palju neid, kes ei tea, millega nad sooviksid tegeleda,“ ütleb Aveli.

Mõlemad tunnistavad ka seda, millest nad puudust tunnevad. „Täiskasvanud inimesed võiksid rohkem noortele tähelepanu pöörata. Nad vahel märkavad mingeid asju, aga ei ütle midagi. Aga me just tahame, et vanemad tuleksid ja julgeksid meiega erinevatel teemadel rääkida, eriti kui nad näevad probleemi,“ räägib Inger-Paula. „Noored soovivad tegelikult sellist tagant tõukamist. See võib teatud olukordades olla ka jõulisem,“ täiendab Aveli.

Millest noored unistavad, kui palju vajavad üksi olemise aega ning millises olukorras on nende vaime ja füüsiline tervis, kuula juba podcast’ist:

1x
00:00

Lasteabi on mõeldud nii lastele, noortele kui täiskasvanutele nõu küsimiseks ja abi saamiseks. Tasuta ja ööpäev läbi saab pöörduda numbril 116 111, veebivestluse kaudu kodulehelt www.lasteabi.ee või e-kirja teel info@lasteabi.ee. Lasteabi on olemas igal ajal ja iga murega.

Projekti rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

Jaga
Kommentaarid