VAATA | Ämmaemand: Olen uhke, et meil on sellised sünnitusmajad ja nii targad sünnitajad
Ämmaemand Merit Tammela usub, et Eestis on aeg vahetada sõna sünnitushaigla palju täpsema ja parema termini sünnitusmaja vastu.
Kui naine saab teada lapseootusest, tekib tema ümber peaaegu automaatselt ring inimestest, kes tulevast ema beebi kandmise ja ilmaletoomise ajal toetavad. Nendeks on pereliikmed, perekoolis kohatud teised lapsevanemad, sõbrannad, loomulikult kuuluvad sellesse ringi ka naise arst ja ämmaemand.
Videopodcastis „Emadusest“ räägib Lääne-Tallinna Keskhaigla ämmaemand Merit Tammela lapseootusest ja ilmaletoomisest, sellest kuidas esmakordse sünnitajana beebi saabumiseks valmistuda, missugused on esimesed märgid alanud sünnitegevusest ja sellest, missuguseid erinevaid asendeid ja abivahendeid saab sünnituse käigus kasutada. „Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus ehk Pelgulinna sünnitusmajas on väga populaarne näiteks just vettesünnitus, selleks on meil ka spetsiaalsed vannid. Üle poolte sünnitajatest valivad valutustamiseks justnimelt vanni ja vettesünnitusi on meil aastas 150-200. Pered on sünnitusjärgselt kodustes peretubades ja alati koos, seda isegi intensiivis, kui sinna mingil põhjusel peaks mõneks ajaks sattuma,“ avab ämmaemand kaasaegset lähenemist lapse sünnile.
Vaata saadet ja saa teada, mis peret sünnituse eel ja sünnituse ajal ees ootab ja missugused on sünnitusega seonduvad müüdid, Saate külaline on Lääne-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakonna vastutav ämmaemand Merit Tammela.
Tutvu Lääne-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakonna Perekeskusega lähemalt siin.