KUULA | Just need raamatud köidavad koolilapsi
Kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter ja kirjanik Pille Kannisto vestlevad Maris Järvaga tänapäeva lastest ning neile sobivast kirjandusest. Luubi alla võetakse raamatud, mis võiks leida tee koolilapse lugemisvarasse.
Kuidas kirjastuses otsustatakse, missuguseid raamatuid üldse trükki võtta? Ega see lihtne pole ja kuigi neid raamatuid, mis on klassikaks saanud ja lapsevanematele endilegi tuttavad, müüakse alati suurel hulgal, siis mõnda tüüpi teoste käsikirju võiks Tarmo Vahteri sõnul kindlasti kirjastusse rohkem jõuda. „Lasteraamatute puhul tunneme natuke puudust humoorikamast kirjandusest, sest nalja pole üldse lihtne teha. Ja poistele suunatud teoseid võiks muidugi alati rohkem olla. Raamatukogutöötajad neid meilt ikka küsivad,“ räägib kirjastaja lugeja ootusest. Tänapäeva kirjastuselt letile jõudvate raamatute teemad ongi väga mitmekesised, sest seda on ka laste lugemiseelistused.
Kuidas sünnivad raamatud? Pille Kannisto, kelle sulest ilmus äsja lasteraamat „Britaga juhtub“, räägib, et see oli üks tema enda lapsepõlveepisood konnaga, mis inspireeris raamatut looma. „Esialgu kirjutasin lihtsalt ühe loo oma lapselastele. Aga endal oli seda lugedes nii naljakas ja mõtlesin, et kirjutan veel...“ Nii sündiski lasteraamat, mille Tänapäeva kirjastus rõõmuga trükki saatis ja mis nüüd nii väikeste kui ka suurte lugejatega kohtumist ootab.
Muidugi on värskeid teoseid Tänapäeva kirjastusel teisigi ja mitmekesine laste ilukirjandus ning teatmeraamatud, eriti just moodsad entsüklopeediad, on jätkuvalt populaarsed. Valik on väga suur – millest see koosneb ja missugused teosed suure tõenäosusega laste hulgas kõige populaarsemateks saavad, kuula saatest!