Tõrva vald töötas lahendusena välja noore pere koduprogrammi koos detailplaneeringuga linna rohepiirkonnas, et teha kvaliteetne elukeskkond väljaspool suurlinna noortele peredele majanduslikult kättesaadavaks. „Iga leibkonna lapse pealt saab kinnistu võõrandada soodsama hinnaga ning maa soetamiseks ja maja ehituseks on võimalik kasutada Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaaslaenu,“ lisas Ruusmann.

Kodu rajamisel ja eriti perega kolimisel on vaja juurde terviklikku elukeskkonda. See on põhjus, miks viimase viie aasta jooksul on investeeritud Tõrva taristusse, ehitatud spordi- ja veekeskused, valgustatud matka- ja suusarajad, renoveeritud koolid ja lasteaiad, kusjuures lasteaiakoht on elanikele tasuta. Tõrva Gümnaasium paistab silma heade õpitulemustega, olles eelmisel aastal eksamitulemuste poolest Kagu-Eesti parim.

Vallavanema sõnul on viimaste aastate jooksul leidnud omale kodu Tõrvas mitte ainult inimesed, vaid ka ettevõtted. „Vald annab omalt poolt tuge nii ettevõtluse arendamiseks kui ka alustamiseks,“ märkis ta ja tõi näitena Chaga Healthi tootmise ületoomise Tõrva mõni aasta tagasi.

Tule Magnus Kirdile naabriks!

Esimene noore pere piirkonna kinnistu kingitakse Tõrva valla poolt 2019. aasta maailmameistrivõistlustelt hõbemedali toonud põlisele tõrvakale, Eesti odaviske rekordimehele Magnus Kirdile, kes ehitab sinna oma uue kodu. „Head Eesti pered, tulge mulle naabriks!“ teeb Kirt Eesti peredele üleskutse leida omale kodu Tõrvas, kus on loodud kõik võimalused sportlikuks eluviisiks.

Vanamõisa järve vahetus läheduses olevale alale saab püstitada 26 üksikelamut, neist 17 elamupinda läheb võõrandamisele noore pere programmi raames ja neljale krundile korraldatakse enampakkumine. Enamikule noore pere programmi kuuluvatele kinnistutele saab maja ostmiseks taotleda MESist kaaslaenu, mis on mõeldud soodustamaks maale elama kolimist.

Tõrva noorepere elurajooni detailplaneeringu illustratiivne visualiseering

Tõrva vald rajab 2023. aasta lõpuks alale vajalikud kommunikatsioonid. Parema elukeskkonna loomiseks on kinnistute vahele kavandatud rohealad ja mänguväljak. Lisaks on Ruusmanni sõnul planeeritud põhjanurgas võimalus külaplatsi rajamiseks, kus kogukond saab ühiseid koosviibimisi korraldada. 120 meetri kaugusele jääb Vanamõisa järv ja kuurortlinna rand, piirkonna kõrval lookleb jõgi.

Noore pere programmi toel saab kinnisvarahindaja kehtestatud turuhinnast iga leibkonna alaealise lapse kohta soodustust. Esimese lapse pealt 3000 eurot ja iga järgneva lapse kohta lisaks 1000 eurot. Maksimaalne soodustuse suurus on 5000 eurot kinnistu kohta. Kinnistuid saavad osta isikud, kelle vanus on kuni 45 aastat. Noorte perede programmi raames kinnistu ostnud isikul on kohustus viie aasta jooksul ostu-müügilepingu sõlmimisest kinnistule elamu valmis ehitada ning saada kasutusluba. Taotleja alaline ja registrijärgne elukoht peab olema hiljemalt kasutusloa väljastamisel Tõrva vald.

Tõrva noorepere elurajooni detailplaneeringu illustratiivne visualiseering

Avalduste esitamine kinnistutele avatakse 26. augustil kell 10.00 tuletorva.ee portaalis. Samal ajal läheb neli kinnistut elektroonilisele enampakkumisele.

Tõrva keskuses on mõnus vaba aega veeta

Tõrva on üks väheseid ametliku kuurortlinnatunnistusega suvituslinnasid Lõuna-Eestis – juba aastast 1937 – ning seda kinnitavad kaunis järverand, kõrgeim vettehüppetorn, spordi- ja matkarajad, veemõnula ning rahvusvahelist tuntust kogunud liivaskulptuuride park. Tõrva Tule-Päevad on iga-aastane Lõuna-Eesti üks suurimaid festivale, mis on Tõrvale omaselt just tulega seotud ja kulmineerub Tulede Ööga.

Tõrvast ja noorte perede koduprogrammist saab lugeda lähemalt ning esitada oma avaldus Tule Torva portaalis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid