PODCAST | „Mu last häbistati klassiõhtul. Kardan, et sellest kasvab välja koolikius.“ Nõu annab psühholoog ja KiVa koolitaja
„Olen mures, sest mu laps ei julgenud mulle ise öelda, mis temaga juhtus. Mulle rääkis juhtunust hoopis sõbra ema,“ pihib ema. Koolipsühholoog annab nõu: „Otsesuhtlusega ei peaks kiirustama, kui lapsevanemal on veel emotsioon laes.“
Viimase kuue aastaga on Eestis kolme- ja enamalapseliste perede arv kahekordistunud ja seetõttu on meil aina enam peresid, kus lapsi üheaegselt nii suuri kui väikeseid. Täna toome teieni 3. saate meie neljaosalisest saatesarjast, mis keskendub Pere ja Kodu laiendatud fookusele - räägime siin üksnes suurtest lastest ja suurperedest.
Kahjuks puudutab liiga paljusid lapsi eesti koolides koolikius – olgu siis ohvri, kiusaja või pealtvaatajana. Kõige parem oleks kiusu lahendamise asemel ennetada. Podcasti stuudios on ema, kelle laps koges üht ebameeldivat intsidenti ja kes kardab, et sellest võib alata kius. Talle annab nõu Kiusamisvaba Kooli programmi koolitaja ja koolipsühholoog Auli Andrersalu-Targo.
Veel tuleb juttu sellest, kuidas võiks vanem toimida, kui tema laps kogeb kiusu või kui tema laps on kiusaja, mis on Kiusamisvaba Kool ja kuidas see aitab kiusu ennetada ja lahendadada.
Kuula Pere ja Kodu podcasti!