Konstantin selgitab, et karatetrenniks võib laps üldist ettevalmistust saada juba lasteaias ja see sobib nii poistele kui ka tüdrukutele. „Need treeningud on alati väga lõbusad ja lapsed harjutavad seal läbi mängu osavust, nutikust, painduvust, kiirust ja muid erinevaid oskusi. Eks mõne aja pärast selgub, kes soovib edasi tõsisema trenni juurde liikuda. Karate on üldse hea baas ükskõik missuguse spordiala juurde minekuks,“ toob Konstantin välja selle spordiala universaalsuse.

„Muidugi on nii, et teatud iseloomuomadustega lastele sobivad karatetreeningud eriti hästi, sest tegemist on siiski individuaalalaga. Näiteks töökad, julged ja sihikindlad lapsed saavad eriti hästi hakkama. Aga selline treening sobib suurepäraselt ka muidu püsimatuks peetavatele lastele või neile, kes kipuvad end nutimaailma kaotama.“

Spordiklubi EDU-DO treeneriteks on enamasti klubi kunagised kasvandikud, kelle ülesandeks on lisaks laste ja noorte igakülgsele füüsilisele arengule kaasaaitamisele ka nende vaimse tugevuse ja enesekindluse toetamine ning muidugi koostöö peredega.

„Karatest on kasu ka laiemas mõttes, näiteks paranevad trennis käivate laste õpitulemused, kuna karate õpetab muu hulgas keskendumist ja probleemidest ülesaamist,“ räägib Konstantin karatetreeningu lisaplussidest.

Muidugi tuleb saates juttu ka sellest, mida karatetrennides tehakse, missugune on treeningvarustus ja mida eeldab esimese vööni jõudmine. Konstantin Iljenkoga vestleb Eve Kallaste.

Rohkem infot uute õpilaste vastuvõtu kohta leiad lehelt www.edu-do.ee või helistades numbril +372 525 83 72

1x
00:00

SK EDU-DO

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid