Valminud virtuaaltuur võimaldab näha Lennusadamas muuseumilaevana avatud jäämurdjat „Suur Tõll“ justkui seda päriselt külastades. Sellel osalemiseks on vaja vaid internetiühendusega nutiseadet või arvutit.

Suur Tõll virtuaaltuur 2022

„Uudse võimalusega avame ainulaadse jäämurdja kogu Eestile. Eesti keeles ja tasuta virtuaaltuuril saavad osaleda kõik huvilised nendele sobivas paigas ja soovitud ajal. Loodame näha külastajate seas nii erivajadustega ja pealinnast kaugemal elavaid eestimaalasi kui ka õpetajaid ja õpilasi. Lähikuudel kavatseme pakkuda ingliskeelset virtuaaltuuri ja seeläbi avada jäämurdja virtuaalselt ka ülejäänud maailmale,“ selgitas Eesti Meremuuseumi püsinäituste kuraator Mihkel Karu.

Uus võimalus jäämurdja „Suur Tõll“ külastamiseks toimib Tallinna Kunstihoone poolt arendatud virtuaalnäituste platvormil. Virtuaaltuurile pääseb Eesti Meremuuseumi kodulehel ja sotsiaalmeedias avaldatud lingi kaudu.

  • Jäämurdja „Suur Tõll“ on ehitatud aastal 1914 Stettin (tänapäeva Szczecin) laevatehases jää murdmiseks Tallinna lahel. Aurulaev lõhkus takistusteta kuni 1 meetri paksust jääd ja suutis selles liikuda kiirusega kuni 5 sõlme. Aastal 1994 avas Eesti Meremuuseum jäämurdja külastamiseks muuseumilaevana Linnahalli juures olevas akvatooriumis. Alates aastast 2006 pakub muuseum sama võimalust Lennusadamas.

  • Virtuaalnäituse platvorm on Tallinna Kunstihoone poolt arendatud ja New York Timesi poolt üheks maailma parimaks valitud digitaalsete näituste keskkond. Platvorm võimaldab mugavalt ja lihtsalt dokumenteerida lühiajalisi näitusi tuleviku jaoks ning samas viia füüsilised ekspositsioonid laiema publikuni. Virtuaalnäituste platvormil saab külastaja ühes kohas vaadata erinevate asutuste näitusi oma kodunt lahkumata

Allikas: Eesti Meremuuseum

Jaga
Kommentaarid