Sekspositiiv Kristina Birk-Vellemaa: kuvand, et vaid spontaanne seks on päris, tuleks aknast välja visata!
„Rasedad ja emad on tihti deseksualiseeritud. Neis tekitatakse tunnet, et nad ei peaks seksile mõtlema, sest nende elus on ju midagi palju tähtsamat. Ja siis ongi naised, kes ütlevad, et iha tundmine tekitab neis ebamugavust, see oleks nagu rõve...“ arutleb seksuoloog ja seksuaalhariduse ekspert Kristina Birk-Vellemaa rääkides seksuaalsusest just selles võtmes, mis ümbritseb emasid.
Miks on seksist rääkimine oluline? Kas kaheksa nädalat pärast sünnitust peaks olema valmisolek vahekordadega uuesti alustamiseks? Kas see on okei, kui pärast sünnitust tunduvad rinnad olevat pigem lapsele kui mehele? Kõigest sellest sekspositiivsuse eestkõneleja Kristina Birk-Vellemaaga!
Kuidas muutub seksuaalsus sünnitusega? Palju on liikvel üsna koledasti kõlav müüt „sünnitanud naised on välja veninud.“
Naised on erinevad, tuped on erinevad, mõnikord on muutused tugevamad. Aga saame üle sellest, et kogu maailm keerleb peeniste ümber, ja juba oleks parem! Kipun arvama, et see võtaks ka meestelt survet maha. Lisaks iga naise taastumine, sünnitus ja võimalik trauma on erinevad. Ei tasu arvata, et kõikide naiste tuped on ühesugused, olgu see sünnitanud või sünnitamata naise oma. Sellist kolemüüti uskuvatele ja levitavatele meestele ütleks, et saage üle, mehed!
Mis on sagedasemad kommunikatsioonierrorid seksi ümber?
Meestelt kuulen näiteks tihti, et kõik eelnevad partnerid on orgasmi saanud, mis küll viimasel viga on. Ja naised siis vastupidi ütlevad, et suhe on tore, aga mees on rahulolematu: kõik ta eelmised partnerid said orgasmi ja mina ei saanud. Palun anna soovitusi ja lugemist, et mida ma teha saaks.
Aga mina tahaks soovitust jagada hoopis mehele! Suure tõenäosusega