Koolitused olid õpetajatele tasuta ning kokku võttis neist osa 98 pealinna liikumisõpetajat. Kolme akadeemilise tunni jooksul õppisid õpetajad lastele uisutamise õpetamise põhitõdesid ja keskenduti turvalisusele jääl. Juhendajaks oli Liina-Grete Lilender uisukoolist Reval ning patroonina lõi koolitusprojektis kaasa Eesti endine iluuisutaja ja olümpiamängudel osaleja Margus Hernits. Koolituse lõppedes said osalajad diplomi ja õppematerjalid.

Koolituse läbinud Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpetaja Aili Asu tõi välja, et koolitus oli praktiline ja andis uusi teadmisi. „Uisukoolitus oli väga mõnus ning sain häid ja arusaadavaid harjutusi lastele õpetamiseks. Aitäh!“

Uustalu kinnitas, et kuna osalejate huvi ületas ootusi ja õpetajate tagasiside oli positiivne, ei jää toimunud õpetajate koolitused viimasteks. Järgmisel hooajal plaanib uisuparke haldav HK Hall OÜ korraldada õpetajate jaoks lisaks esimese astme koolitusele ka teise taseme koolitused.

Hooajal tehakse Tallinna uisuparkides umbes 50 000 koolilaste külastust. Liikumistunnid on Tallinna üldhariduskoolidele ja lasteadedadele tasuta (v.a Jeti uisupargis). Kui lapsel isiklikke uiske ei ole, saab neid rentida kohapealt, lisaks jagatakse algajatele uisutajatele tasuta tugiraamid ja kiivrid. Liikumistunni läbiviimiseks on vajalik klassi eelregistreerimine grupijuhi poolt. Koolidele eraldatud aeg on 08.00-17.00. Liikumistundi saab mugavalt broneerida kodulehel: https://koolidele.uisupark.ee.

Jaga
Kommentaarid