Miks just Audentes?

Audentese valis Sota põhjusel, et see on Tallinnas üks väheseid rahvusvahelisi koole ja ühtlasi on õppemaks siin mõistlik. Õppekava on samuti atraktiivne ning IB diplomiga on rahvusvahelistesse ülikoolidesse lihtsam kandideerida.

Suurt rõõmu valmistas seegi, et Audentes oli valmis Sotat vastu võtma juba märtsis, kui ta erinevatel põhjustel eelmisest koolist lahkus. Kuigi ta ei astunud uude kooli kohe kevadel, andis teadmine, et Audentes tema olukorda mõistab ning on valmis teda keset õppeaastat vastu võtma, hea ja kindla tunde.

Sota Takahashile avaldas Eestiss õppima tulles muljet väike sotsiaalne distants direktori ja õpilaste vahel.

Meeldiv kogemus

Sota sõnul on siin koolis palju häid ja mõistvaid õpetajaid ning lisaks neile ka teisi intelligentseid inimesi, kes püüavad teda tõesti aidata. Teda üllatas ka vabadus, mis siin õpilastele antakse. Näiteks võib inimene vajaduse korral tunni ajal klassist väljuda ja keegi ei esita selle kohta mingeid küsimusi. Tore on veel see, et siin koolis võetakse iga inimese arvamust kuulda ja igaüks saab oma plaane ellu viia.

Siin koolis võetakse iga inimese arvamust kuulda ja igaüks saab oma plaane ellu viia.

Samuti on Sotale muljet avaldanud väike sotsiaalne distants direktori ja õpilaste vahel: „Näen sageli, et direktor lihtsalt vestleb õpilastega. Minu eelmises rahvusvahelises koolis seda ei juhtunud ja minu Jaapani koolis polnud isegi võimalust, et midagi sellist juhtuks.“

Audenteses on Sota suutnud hoida õppimist ja vaba aega hästi tasakaalus ning saanud kõigi oma koolitöödega valmis enne tähtaega. „Ma ei kasuta selleks mingit kindlat strateegiat, see on üksnes prioriteetide küsimus,“ märgib ta.

Õppekava toetab karjäärivalikut

Tänu paindlikule õppekavale saab Sota igale enda valitud õppeainele keskenduda rohkem, ilma et ta peaks tegelema nende õppeainetega, mis teda ei huvita. „Kuna ma ei naudi ühiskonnaõpetuse ainete ja kunsti õppimist, olen valinud kaks täppis- ja loodusteaduste õppeainet ning psühholoogia, mis on samuti nagu loodusteadus. Ma veel täpselt ei tea kuidas need valikud minu karjääri toetavad, kuid see on midagi sellist, mida tahaksin õppida ka ülikoolis,“ selgitab ta.

Inglise keeles õppimine ei ole Sota jaoks raske, sest ta on veetnud oma lapsepõlve rahvusvahelises koolis: „Mul ei ole keeruline õpetajast aru saada ja talle vastata. Inglise keele oskus aitab mu karjäärile tohutult kaasa. Kui valdaksin ainult jaapani keelt, siis oleks töökohtade valik piiratud. Inglise keelt osates saan tulevikus töötada põhimõtteliselt kõikjal maailmas, mis laiendab minu karjäärivalikuid.“

Lihtsam süveneda

Kui tavalises gümnaasiumis kestab koolitund 45 minutit, siis Audentese rahvusvahelises koolis on tunni pikkus 90 minutit. Sotale selline lahendus sobib, sest nii jõutakse tunni alguses teha põhjalik kokkuvõte varem õpitust ja pärast seda jääb piisavalt aega ka uue teemaga tegelemiseks. „Arvasin alguses, et selline tund on ülearu pikk, kuid ma pole kunagi kogenud, et tund kestaks liiga kaua. Aeg läheb tunnis kiiresti,“ mainib Sota.

„Ka füüsiline õpikeskkond on siin koolis hea,“ leiab ta ning toob näite: „Mulle avaldab muljet näiteks see, kui hästi siinsed uksed müra isoleerivad. Isegi juhul, kui koridoris tundub päris lärmakas, on suletud uksega klassiruumis väga vaikne. See aitab meil õpetajat paremini kuulata.“

Loen Audentese rahvusvahelise kooli ja selle vastuvõtu kohta lähemalt.

Jaga
Kommentaarid