Kahe lapse ema, kes aitab kaasa elude päästmisele: päästekorraldajad peavad olema tolerantsed ja hoolivad. Õpetan sama oma lastele
Kõigest 28-aastasena on Mari-Liis Häirekeskuse Ida keskuse juht. Lisaks kasvavad ta peres kaks väikest silmatera. Sisekaitseakadeemiasse päästekorraldajaks õppima asudes ei osanud naine ettegi kujutada, mis teekond teda ootamas on ja millised on need olukorrad, millele tal tulevikus kiirelt reageerida on vaja.
„Mäletan siiani seda põnevust ja õhinat, mis mind saatis õppimise perioodil ja päästekorraldajana tööd alustades. See töö oli justkui midagi nii salajast nagu James Bondi amet 007 filmis. Päästekorraldaja on esimene lüli abiandmise ahelas – ta võtab hädaabikõne vastu, on inimesele tema elu kõige keerulisemal kriisihetkel rahustav ja toetav hääl telefonitorus, kes võtab vastu esmase info ja saadab abi teele. See ongi selle töö varjupool – sageli me ei tea, mis juhtunust edasi sai, kuna sündmus läheb üle politseile, kiirabile või päästele. Meie juhime abi inimeseni, aga päästekorraldaja ei tea üldjuhul, mis inimesest edasi sai.“
Kasvatades juhitöö kõrvalt kodus samaaegselt kahte eelkooliealist last on järelkasv Mari-Liisile südamelähedane teema.
„Me saame ise, vanematena