Imetamisnõustaja ja sünnitusjärgne doula Daisi Kuuse möönab, et emaks saamine on suur muutus, millega on aegade jooksul kaasas käinud erinevad väljakutsed: „Võiks arvata, et praegu on emadel palju lihtsam kui 25 aastat tagasi: rohkem vabadust, moodsad abivahendid ja imetabane muredele lahendusi pakkuv internet. Paraku on selles vastuolulise info ülekülluses tõeliselt raske valikuid teha ja kaasa ei aita ka pidev ühiskonna surve olemaks täiuslik lapsevanem. Pered on isoleeritumad kui kunagi varem, tugigrupp tihtipeale puudub ning abi ei osata ega julgeta küsida. Emad korrutavad kui mantrat, et ise nad lapsi tahtsid ja ise peavad nüüd ka hakkama saama. Ja kunstlikku toitu saavate laste arv aina kasvab.“

Kuigi ajaga on toetuse pakkumise viisid muutunud, tegutseb ühing endiselt selle nimel, et rohkem lapsi saaks rinnapiima. Tänaseks katab 80-liikmelise ühingu imetamisnõustajate võrgustik kogu Eesti, toetades peresid koduvisiitidel ja tasuta nõustamistelefonil, millelt saab erinevatel aegadel infot eesti, vene ja ukraina keeles.

Imetamise nõustamistelefon

See, mis teeb Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingusse kuulumise nii eriliseks, on Ülle sõnul ennekõike emade tänu: „Ema silmad, tema pilk, vahel ka pisarad hetkel, kui ta tajub erinevust. Beebi, kes rahuneb ja rinnal mõnusalt imeda nahistab ja piima neelatab…“

Jaga
Kommentaarid