Möödunud aastal osales konkursil 253 muinasjuttu

Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone: „Muinasjutuvõistlus saab taas hoo sisse ning ootame lapsi oma fantaasiat lennutama ja põnevaid lugusid kirja panema. Meil on suur rõõm, et konkursil osaleb igal aastal sadu noori kirjutajaid üle Eesti. See näitab, et kirjanikele on järelkasvu tulemas ning tundub, et muinasjutt on just see žanr, milles oma lugude loomist ja sule teritamist alustada. Suur tänu kõikidele õpetajatele ja lapsevanematele, kes lapsi suunavad, juhendavad ja toetavad, sest ega loomeprotsess pole alati lihtne.“

Sten Roosi muinasjutuvõistlus toimub alates 1993. aastast ja selle algatasid Ants ja Ann Roos oma muinasjutulembese poja Steni mälestuseks. Eesti Lastekirjanduse Keskus jätkab seda suurepärast traditsiooni koos Eesti Kirjandusmuuseumi, Lääne Maakonna Keskraamatukogu, Haapsalu Linnavalitsuse, Eesti Keele Instituudi ja ajakirjaga Hea Laps. Konkurss kuulutatakse välja igal aastal 6. septembril, Sten Roosi sünniaastapäeval. Möödunud aastal saadeti võistlusele 253 muinasjuttu ning osalejaid oli 59 koolist. Kokku anti mullu välja 28 auhinda.

Tulemused tehakse teatavaks järgmisel aastal 8. juunil toimuval pidulikul auhinnatseremoonial Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Lisaks esikolmikule antakse välja mitmeid eriauhindu ning valiku parimatest muinasjuttudest avaldab ajakiri Hea Laps.

Lisainfo:
Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskus direktor

617 7230, 5919 0363

Jaga
Kommentaarid