„Valisime meie paljude rekonstrueeritud objektide seast välja just sellised kohad, kus oleks tore matkata ja loodust nautida, seega toimuvad meie üritustesarja „Jõulud metsas“ tegevused just vaatetornide juures ja õpperadadel. Paneme neisse kohtadesse ürituse ajaks üles ka jõulutuled, seega tasub kindlasti arvestada, et parim aeg tuledesära nautida algab hämaruse saabudes kella 15.30-st,“ rääkis Rammo.

Kahel nädalavahetusel ja kokku kuue päeva jooksul saab vaatetornide ja õpperadade juures lahendada nuputamisülesandeid, osaleda ühistel retkedel, grillida vahukomme või tokipiparkooke, ajada juttu päkapikkudega ning kohtuda jõuluvanaga.

„Kui õuesolemisest saab isu täis, ootavad kõiki huvilisi lähimad RMK külastuskeskused, kus võib osaleda jõuluteemalistes töötubades, rüübata sooja jooki ja krõbistada piparkooke või soetada jõulukingitusi kohalikelt käsitöömeistritelt,“ loetles Rammo pakutavaid tegevusi.

Selleks, et õigel ajal õiges kohas olla, tuleks tutvuda ürituse kodulehega, kus on igas ürituspaigas toimuvad tegevused koos kellaaegadega kirjas. „Jõuluüritused on tasuta, maksmisvõimaluste kohta kingipoes ja kohvikus saab samuti lugeda ürituse kodulehelt. Niisamuti on seal üleval tegevuspaikade kaardid,“ lisas Marge Rammo.

Üritustesari „Jõulud metsas“ toimub 1.–3. detsembril ja 8.–10. detsembril:

  1. Ida-Virumaal Iisaku vaatetorni juures ja Alutaguse külastuskeskuses

  2. Pärnumaal Kabli looduse õpperajal ja Kabli külastuskeskuses

  3. Võrumaal Mäekonnu vaatetorni juures ja Karula Rahvuspargi külastuskeskuses

  4. Saaremaal Rauna vaatetorni juures ja Vilsandi rahvuspargi külastuskeskuses

  5. Pärnumaal Riisa õpperajal ja Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses

  6. Järvamaal Simisalu loodusmaja vaatetorni juures ja Simisalu loodusmajas

  7. Hiiumaal Tõrvanina õpperajal ja RMK Kärdla kontoris

  8. Põlvamaal Valgesoo vaatetorni juures ja õpperajal ning Kiidjärve külastuskeskuses

Jõulud metsas

Jaga
Kommentaarid