29. detsembril kell 13–16 toimuval üritusel „Roheline aastalõpp Oru pargis“ saavad kohaletulijad teha õppemarsruudiga esmast tutvust. Lisaks pakutakse pargis sel päeval teisigi põnevaid tegevusi. „Kohal on Energia avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht Aare Baumer, kes keerulise füüsika ning energia saamise viisid lihtsate koduste vahendite ja tööriistade abil arusaadavaks teeb. Külastajad saavad üht-teist ka ise katsetada. Pakume kerget kehakinnitust ja ürituse lõpetab teadusteater KVARK temaatilise etendusega,“ rääkis Karrofeldt.

Oru pargis toimuv üritus on tasuta. „Ida-Virumaa inimestele saame pakkuda ka tasuta transporti Oru parki ja tagasi. Bussid toovad külalisi kohale Narvast, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt ja Jõhvist, kuid selleks tuleb end eelnevalt kirja panna. Seda saab teha kodulehekülje www.loodusegakoos.ee kaudu, kust leiab ka tasuta busside sõiduplaani,“ juhatas Liina Karrofeldt.

Interaktiivsete infokandjatega varustatud taastuvenergiat tutvustav õppemarsruut jääb pärast avaüritust Oru parki kõikidele edasiseks avastamiseks.

Projekti „Oru park kui näituseruum – teadlikkuse tõstmine keskkonnakaitsest ja rohelisest energiast“ kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames. Täpsem informatsioon nimetatud programmi kohta on leitav programmi koduleheküljelt, Eesti EL-i välispiiri programm.

Jaga
Kommentaarid