„Mu beebi pea muutus laperguseks. Ravi tõttu peab ta 23 tundi päevas kiivrit kandma.“ Kuidas ja kas saab kolju lamenemist ära hoida?
„Harten on mu kolmas laps. Teadsin, mida jälgida, ja ei pannud kordagi tähele, et ta üht külge rohkem eelistaks. Diagnoos, mille ta sai, tuli mulle täieliku üllatusena,“ selgitab Kadi, miks ta seitsmekuune poeg peab veel tükk aega iga päev kiivrit kandma ja mis kadalipp selle hankimisega kaasnes.
Kui Harten oli saamas kolmekuuseks, märkas Kadi, et lapse pea kuju pole päris õige. „Kui ta hakkas rohkem kõhuli olema, siis paistis selja tagant, nagu ta pea oleks kukla poolt viltu,“ meenutab Kadi. Seda mainis ta lapse kolmanda elukuu visiidil ka perearstile, kes soovitas teda veel rohkem kõhuli hoida ja nentis, et beebidel ongi pead lapergused.
Kui Harten oli saanud nelja ja poole kuu vanuseks, sattusid Kadi ja Harten uue arsti hoole alla. Kadi otsustas oma muret uuesti kurta. „Ta võttis mind õnneks tõsiselt ja andis kohe saatekirja näo- ja lõualuu kirurgi dr Heleia Nestal Zibo juurde.“
Pärast paar nädalat kestnud ootamist sai Kadi oma poja novembris kirurgile ette näidata. Harten sai diagnoosiks pea kuklajoone lamendumise.