Kuni 2021. aasta märtsikuuks olin Eesti viis kuud kestnud novembrist surmani tüdinud, lapsed olid aina nohused ning meie mehega kordamööda nende kõrvalt kodukontoris töötamisest stressis. Kõik, mida ma vajasin, oli nädal puhkust. Mitte sellist puhkust, mida ma senises elus puhkuseks olin pidanud – mööda maailma ringi seigeldes –, vaid puhkust, kus ma istun liikumatult, raamat süles, ning vaatan, kuidas lastel on lihtsalt lõbus.

Sõin kõik oma sõnad ära, mida aastaid rusikaga rinnale tagudes korrutanud olin, ning otsisin välja piletid Egiptusesse. Lennutasin terve pere seitsmeks päevaks päikese alla ning puhkasin selle ajaga nii enda kui perekonna nii välja, et tulin tagasi koju ja tööle uue inimesena.

Ma ei vajanud mööda maailma ringi seiklemist, vaid puhkust, kus istun liikumatult, raamat süles.

Pärast seda olen kuurortreisile isegi ihuüksinda sattunud, kui lained pea kohal jälle kokku löönud. See ei ole aga välistanud meie suuri perereise, mis hommikust õhtuni täis avastamist ja seiklusi – need kaks on lihtsalt täiesti erinevad.

Sellest ajakirjanumbrist leiadki suure ülevaate, kuidas Egiptuse reisi valida, mida tähele panna ning milliste tegevustega kohapeal aega veeta. Artikli tegime koostöös peredega, kes Egiptuses mitmeid kordi käinud ja juba selles vallas teatava vilumuse saavutanud. Seega, kui märtsikuus tunned, et lained löövad pea kohal kokku, enam lörtsi ja pori välja ei kannata ning tahaks väga lihtsat puhkust, siis võta see reisigiid kätte ning vali omale mõnus puhkus välja!

Lapsed jooksma!

Pere ja Kodu väärtustab sportlikke eluviise ning seega alustasime eelmisel kevadel meeldivat koostööd lastejooksude korraldajaga Active Program. Selle raames toimub läbi kevade, suve ja sügise Tallinnas mitmeid laste tervisejookse, sh Pere ja Kodu nimeline jooks septembris.

Selle aasta esimene lastejooks toimub 9. märtsil TalTechi spordihoone juures Männiliiva 7 aadressil ning kannab nime K. Palusalu Maadlusvõistluse laste rahvajooks. Kell 10 algab Kloun Ummi tsirkus ning kell 12 stardivad vanusegruppide kaupa 3–12aastaste laste võidujooksud.

Sündmus on kõikidele tasuta! Vaata lisa ja registreeru programm.ee

Videoõps aitab põhikooli lõpueksamiks õppida

Mis on murd? Kuidas algebralisi avaldisi lihtsustada? Kuidas joonestada funktsioonide väärtuste pealt graafik? Seda kõike ja paljusid teisi 9. klassi matemaatilisi muresid aitab lihtsas keeles videona lahti seletada videoõps. Vaata Pere ja Kodu lehelt: perejakodu.ee/videoops

Jaga
Kommentaarid