Kes katsetele hammast ei ihunud või sisse ei saanud, nende aeg saabub märtsiga. Kuu keskpaigas lüüakse lukku kodukohajärgsetesse koolidesse soovide esitamine – mis sest, et laps ise alles lõbusasti lasteaias käib ning koolimõtteid veel peas pole. Algab ka gümnaasiumidesse sisseastumine.

Nüüd jõudsime aprilli ja kui tundus, et lõpuks võime hakata tänases elama ning kena kevadet nautima, siis oh ei – avanesid eelkoolide ja suvelaagrite registreerimised! Nagu ikka, mitu kuud ette. Kes hiljaks jääb, see ilma jääb!

Kuklas tiksub pidevalt – ega ma midagi tähtsat unustanud ole?

Lapsevanematelt küsitakse sageli, mis elumuutused neid pärast vanemaks saamist kõige ootamatumalt tabasid. Minu arvates on üks suuremaid muutusi just see tulevikus elamine ja pidev ette planeerimine, eriti kui lapsi on peres mitu. Ma ei mäleta, et enne laste sündi oleksin pidanud pidevalt kalendris hoidma märkeid selle kohta, et kui ma end just sel päeval ja kellaajal kuhugi kirja ei pane, siis järgmisel hetkel on rong läinud ning tuleval suvel-sügisel-talvel-kevadel jään millestki ilma. Lapsevanematel tiksub aga see pomm pidevalt kuklas – ega ma midagi tähtsat unustanud ole? Ega ma lapsi oma hajameelsuse tõttu millestki olulisest ilma jäta?

Proovime seda lapsevanemate FOMO-tunnet natukenegi leevendada, tuues ajakajalised artiklid ja teemad õigel ajal nii ajakirjakaante vahele kui ka oma veebiväljaandesse. Nii leiad sellest numbrist suure ülevaate suvistest lastelaagritest ning veebiaadressil perejakodu.ee/eelkoolid panime kokku kõige ajakohasema info eelkoolidest, nende hindadest ja registreerimisaegadest.

Videoõps aitab põhikooli lõpueksamiks õppida

Mis on murd? Kuidas algebralisi avaldisi lihtsustada? Kuidas joonestada funktsioonide väärtuste pealt graafik? Seda kõike ja paljusid teisi 9. klassi matemaatilisi muresid aitab lihtsas keeles videona lahti seletada videoõps. Vaata Pere ja Kodu lehelt: perejakodu.ee/videoops

Lasteaiarühmadele Nupuvihik 1 euroga

Pere ja Kodu koostöös Lotte autorite ja Nuti Grupiga koostas eelkooliealistele vahva nuputamisvihiku rohkete tähelepanu-, joonistamis- ja kirjutamisülesannete ning ristsõnadega. Nüüd pakume lasteaiarühmadele võimalust osta Nupuvihikut hinnaga 1 euro tükk (tavahind 4.99). Oma lasteaiarühma ostusoovi saad saata aadressil perejakodu@perejakodu.ee või helistades numbril +372 508 1188. Tellimusi võtame vastu nii kaua, kui vihikuid jätkub.

Jaga
Kommentaarid