Oluline teada! BPA on beebidele ohtlik. Kas „BPA-vaba“ märgise puudumine toodetel annab ikka kindluse, et need on kahjulikest ainetest vabad?
Kuigi BPA aine kasutamine beebi- ja väikelaste plastiknõudes on juba aastaid keelatud, siis vastav märgis on tükk aega mitmetelt toodetelt kadunud. Nüüd on vanemad segaduses, kas nad ikka saavad usaldada, et märgise puudumisel toode beebile või väikelapsele kahjulikke aineid ei sisalda.
„Meie peres kasvavad kaks last vanuses 2 ja 5. Mõlema lapse puhul olen beebiajast saati hoolega jälginud, et kõik mänguasjad ja sööginõud oleksid BPA-vabad. Eriti oluline on see minu jaoks joogi- ja lutipudelite puhul, mis on lapsel pidevalt suus. Vähem olulised pole mänguasjad, mis on mõeldud närimiseks.
Kuigi siiani olen märganud, et BPA-vaba märgis on ikkagi suuremal osal toodetest peal, siis ühel hetkel panin tähele, et seda märgist enam ei ole ning kuigi tootjad lubavad, et nende beebi- ja väikelastele mõeldud tooted on kahjulikest ainetest vabad, siis märgist toodetel peal ei ole.
Olen veidi segaduses: kui BPA-vaba märgist peal ei ole, kas see tähendab, et see toode võib sisaldada BPAd? Eriti ehmatav oli minu jaoks seik, kui ostsin IKEAst beebi- ja väikelastele mõeldud plastiknõud, aga ei näinud ei tootel ega pakendil BPA-vaba märgist. Uurisin ka nende kodulehte. Kuigi nad lubavad oma kodulehel, et kõik nende beebi- ja väikelaste nõud on kahjulikest ainete vabad, seisab plastiknõude kirjelduses materjali kohta vaid, et nõud on tehtud polüpropüleenplastist.“