Isa küsib vanemlusnõu enda emalt ega mõista oma naise meelehärmi: mu ema on kolm last üles kasvatanud, muidugi usaldan ma teda rohkem!
Esmakordsetel vanematel tekib beebi heaolu ja kasvatamise üle palju küsimusi. Üks isa on aga oma naisega konflikti sattunud kuna on otsustanud nendele küsimustele vastuseid otsida oma emalt. „Ma usaldan tema arvamust rohkem, sest ta on ema olnud kauem kui mu naine,“ selgitab mees. Ilmselgelt teeb see suhtumine ta naisele haiget ja nüüd on mees poolehoidu otsimas internetist. Aga kas ka edukalt?
„Mu naine väidab, et teab kõike ja kui me midagi ei tea, saame vastuseid alati internetist otsida. Alates lapse sünnist, on meil sel teemal tekkinud aina enam erimeelsusi. Näiteks soovitas mu ema beebit sirgete jalgadega sisse mähkida, et ta jalad kõveraks ei muutuks. Mu naine polnud aga sellega nõus öeldes, et see on iganenud arusaam,“ selgitab mees videos, mille sotsiaalmeediasse üles laadis.
Kuna mehe ema on üles kasvatanud kolm last, on ta tema silmis kogenum ja usaldusväärsem kui ta naine, kelle jaoks on emaroll küllaltki värske.
„Meie eriarvamused on viinud sagedaste tülideni. Kuidas seda olukorda lahendada,“ uurib mees video lõpus.
Kuigi tõenäoliselt ootas mees video jagamisega teistelt tulevat valideerimist oma käitumisele ja ema arvamuse eelistamisele, läks paraku vastupidi. Valdav osa kommenteerijaid pidas hoopis vajalikuks mehele mõistust nii-öelda pähe raputada.
„Ilmselt üritab ta oma naisest lahutada,“ pakkus üks kommenteerija. Teine viskas aga nalja, et ilmselt tulekski mehel hoopiski oma emaga abielluda. Vestlusest võttis osa ka suhteterapeut, kes soovitas mehel prioriteediks võtta oma uus perekond, mitte päritoluperekond.
Mehe naise tunnetest aru saamiseks ei pea olema geenius. Oma käitumisega tekitab ta naises tõenäoliselt tunnet, et ta on ebakompetentne, ebausaldusväärne ja pole emarolli jaoks pädev. Pidevalt enda emalt nõu küsimine ja ema arvamuse pjedestaalile tõstmine on tema naise jaoks naeruvääristav ja ilmselt ka alandav. Eriti kui ta ise pole kõrvalist nõu palunud.
Jah, mehe ema on tõesti kasvatanud üles mitu last, aga nende beebiajast on möödas juba pikk aeg. Kasvatuslikud põhimõtted kui ka suhtumine turvalisusesse on selle aja jooksul meeletult muutunud. Ja paraku jäävadki inimesed tihti kinni just tõdedesse, mis kehtisid sel ajal, mil nende lapsed väikesed olid. Ainuüksi seetõttu tuleks mehel õppida rohkem kuulama oma naist. Rääkimata sellest, et tegelikult on internetiotsing avatud ka mehele endale. Selle asemel, et iga asja peale oma emale helistada, võiks ta tänapäevast ja adekvaatset infot ka ise otsida selle asemel, et tekitada peresiseseid konflikte. Säärane lähenemine lõhub aga suhet nii ta enda ja ta naise vahel, kui ka ta naise ja oma ema vahel.
Allikas: scarymommy.com