Reili pere juurde jõudis pisike kasutütar paariaastasena. Millist tuge väike tüdruk vajas, et ta uue kodu omaks võtaks ja miks üldse lapsed mõnikord oma pärisvanematest eraldatakse, sellest saates juttu tulebki. Reili räägib, milline oli tema teekond hoolduspere emaks ja mida ta on viimaste aastatega elu, inimeste, armastuse ja iseenda kohta õppinud. Ta rõhutab, kui oluline on vanemliku hoolitsuseta laste jaoks perekeskkonna pakkumine ja ütleb, et need pole sugugi üksnes mured, mida võõra lapse enda juurde võtmine kaasa toob, sest laps kasvab südame külge ja tema arengu toetamine pakub palju rõõmuhetki.

Lasteabi saates tuleb juttu, millised on suurimad väljakutsed, millega hoolduspered kokku puutuvad ja millised on Reili soovitused peredele, kes kaaluvad hoolduspereks hakkamist? Kui sinagi mõtled sellele, et võiksid pakkuda hoolt ja armastust lapsele, kes ei saa kasvada sünniperes, siis võta ühendust Sotsiaalkindlustusametiga.

Lisainfot kasuvanemluse kohta leiad: www.hoolduspere.ee

1x
00:00

Lasteabi on mõeldud nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele nõu küsimiseks ja abi saamiseks. Tasuta ja ööpäev läbi saab pöörduda numbril 116 111, veebivestluse kaudu kodulehel www.lasteabi.ee või e-kirja teel info@lasteabi.ee. Lasteabi on olemas igal ajal ja iga murega!

Jaga
Kommentaarid