Tallinna kultuuri- ja spordiamet koostöös haridusametiga soovib, et noored spordiksid rohkem. Selleks on linn avanud suvel tasuta kasutamiseks üle 40 koolistaadioni. Lisaks toimub tasuta välitreeningute sari 7–26aastastele. Osaleda saab näiteks korvpalli-, jalgpalli-, võrkpalli-, tõukeratta- ja kettagolfitrennides. Kus ja millal need toimuvad, vaata tallinn.ee/et/sport/2024-aasta-tasuta-suvetreeningud-noortele.

Laenuta raamatukogust spordivahend

Tallinna Keskraamatukogu pakub toredat võimalust laenutada kuni kolm spordivahendit 21 päevaks. Valikus on õuemängud, hantlid, tõukerattad, kiivrid jpm. Neid saab laenutada Kalamaja, Kännukuke, Laagna, Nurmenuku, Nõmme, Paepealse, Pelguranna ja Pirita raamatukogust. Alla 18aastasel on spordivahendi saamiseks vaja vanema kirjalikku nõusolekut, mille vormi saab raamatukogu veebilehelt. Täpsemalt kesk­raamatukogu.ee.

Erakordne merepidu Tallinnas

Merepäevade asemel toimub sel aastal 11.–14. juulini pealinnas suurejooneline The Tall Ships Races Tallinn 2024. Sadamaisse saabub üle 60 suure purjelaeva. Saab paljusid laevu külastada ja mõnega ka meresõitu teha. Vanasadama kruiisialal, Lennusadamas ja Noblessneri sadamas toimuvad kontserdid ja muud üritused, sealhulgas mahukas lasteprogramm. Täpsemalt tallshipstallinn.ee.

Delfi toimetus Tartus

1.–7. juulini asub Delfi toimetus Tartus ning Pere ja Kodu ühes sellega. Teisipäeval kell 14 oled oodatud Raekoja platsile kuulama meie ajakirjaniku Ida Isabeli (pildil) taskuhäälingu­saadet Merlin Miidoga, kes räägib oma poja Harri motokrossi­huvist. Pühapäeval saavad kõik huvilised Pere ja Kodu boksis Autovabaduse puiesteel endale tasuta näomaalingud!

Avatud talusid uudistama

20.–21. juulini toimuvad üle Eesti kümnendad avatud talude päevad. See on hea võimalus tutvustada lastele maaelu, paitada suuremaid ja väiksemaid loomi, näha põllutööriistu ning mekkida talutoitu. Iga talu on kokku pannud oma programmi ja suurem osa neist on tasuta. Vaata avatudtalud.ee.

Uus raamat: „Minu harukordne aju“

Uus koolilastele suunatud raamat „Minu harukordne aju“ tutvustab neuro­erinevusi ja aitab lastel mõista, et igaühe aju on eriline. Raamatu autor Louise Gooding, kel on diagnoositud ATH, on jaganud teose kolmeks. Esmalt saab teada, mis on inimaju ja kuidas selle osad toimivad. Teine, mahukaim osa kirjeldab, mida tähendab neuroeriline aju ja kuidas see inimest mõjutab. Täpsemalt on lahti seletatud 16 diagnoosi, sh autism, ATH, düsleksia, ärevushäire jne. Goodingu soov on panna lapsi mõistma, et neuroerilisus pole puudus, vaid ainulaadsus. Raamatu lõpus on ta välja toonud neuroerilised inimesed, kes on maailmas suuri tegusid korda saatnud.

Jaga
Kommentaarid