Valnerite peres kasvab veel üks tütar, kes on viie aastane. Kerli on lisaks Lastekaitse Liidu projekti „Targalt internetis“ teavitustöö koordinaator, Mart veab MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ) kommunikatsiooni. Kogemust mitme lapsega suve planeerida on juba mitu aastat: nii ema kui isa ütlevad, et oluline on mitte suve üle planeerida ja olla võimalikult palju perena koos, rännata, võtta asju ette ning et selle kõige juures oleks lõbus.

„Meil on vedanud, et teeme Mardiga mõlemad tööd, mis lubab olla nii ajas kui geograafias üsna painduv. Ehk siis saame oma suvel teha tööd ka kaugkontoris, mis annab võimaluse lastega rohkem koos olla,“ mainib Kerli. Mart lisab, et nemad ei ole pidanud laste tõttu loobuma ühestki tegevusest, sest kindlate mööndustega saab lapsed ikka kaasa võtta.

Saates räägitakse veel ka sellest, kuidas käivad kokku suvi ja nutivahendid, kuidas neid panna suvel toimima osana põnevast puhkusest. Lisaks arutatakse teema üle, mis tahab tihti jääda muu varju: kuidas veeta suvi nii, et nii lapsed kui lapsevanemad ka välja puhkaks.

Pikemalt kuulake vestlust juba „Lasteabi“ podcast’i viimasest salvestusest!

Lasteabi on mõeldud nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele nõu küsimiseks ja abi saamiseks. Tasuta ja ööpäev läbi saab pöörduda numbril 116 111, veebivestluse kaudu kodulehel www.lasteabi.ee või e-kirja teel info@lasteabi.ee. Lasteabi on olemas igal ajal ja iga murega!

Lapsevanemad Kerli ja Mart Valner, nende seitsme aastane tütar Saara Mai ja saatejuht ajakirjanik Martin Hanson.

Jaga
Kommentaarid