Oled rase? 10 artiklit, mille lugemine tuleb igale beebiootel emale kasuks
Enda sees uue elu kasvatamine on võimas ja imeline, aga olgem ausad...kohati ka hirmutav. Kui üks küsimus saab vastuse, hüppavad pähe kohe kaks uut. Mida on soovitatav mitte teha, mida kindlasti teha ei tohi, mida seevastu peaks, mis toidulaualt välja jätta, kuidas sünnituseks ette valmistuda. Infot rohkem kui eepose jagu! Panime sulle kokku valimi artiklitest, mis aitavad sul saada vastused peamistele küsimustele.
Müüt või tõde?
Kas hommikune iiveldus saab tõesti esimese trimestriga läbi? Kas klaas lahjat alkoholi on raseduse ajal siiski lubatud? Kuidas on lood käte üle pea tõstmisega? Siin 17 sagedasemat rasedusaegset väidet-küsimust. Vaatame järgi, kas nendes on tõetera või on tegu lihtsalt müütidega:
Loe: Tõde või müüt | Kas klaas alkoholi rasedana on okei? Kas saun on välistatud? Kas juuksuris tohib käia?
Kas ja millised ravimid on rasedale ohutud?
Koheselt algav sügis toob endaga kaasa ka viiruspuhangud. Rasedate naiste jaoks on haige olek hirmutav, tuleb ju nüüd lisaks endale mõelda ka kaitsetule beebile, kes end kõhus peidab. Kuidas end kõige ohutumalt ravida, mis ohud võivad peituda ravimteedes ja mida kindlasti silmas pidada?
Rasedusaegne ärevus ei pea elu halvama ega suhet purustama
„Lapseootusaeg võib korralikult panna proovile ka lähisuhted. „See on väga individuaalne – inimesed on erinevad ja suhted samuti. Selge see, et rasedus võib paratamatult kõigi stressitaset tõsta ja selle foonil võivad partnerite omavahelised hõõrumised natuke tõenäolisemad olla.“ Kuidas hoida raseduse ajal ka oma suhet tugev ja kindlana, lõpetada enda teistega võrdlemine ja muremõtteid kontrolli all hoida?
Rasedusaegne toitumine ei ole raketiteadus
Rasedusaegsed toitumisvalikud võivad kiiresti pea ringi käima panna. Kui palju oleks vaja juurde süüa, et beebi saaks korralikult kasvada? Kuidas selle juustuga nüüd oligi? Kas ja mis vitamiine võtta?
Vaevusi tekitavate sümptomite käes ei pea lõputult kannatama
Tahaksid äkitselt kriiti või mulda süüa või hoopiski võtmed suhu pista? Või vaevled kõrvetiste käes, mis üldse asu anda ei taha? Olgu su mureks eelnimetatud või hoopiski gaasid ja norskamine, siit saad kõik selgitud ja vastused, miks need kummalised sümptomid sind painavad ja kuidas neid leevendada!
Sünnitusplaan tee teadliku lähenemisega
Paljude rasedate peas on mingi kujutelm sellest, kuidas sünnitus võiks kulgeda. Ja kuigi paljud asjad selle protsessi juures on sünnitaja kontrolli alt väljas, on ka üht-teist, mida saab siiski ette planeerida. Siin tekibki küsimus, kas teha ka sünnitusplaan? Anname abi ja nõu, kuidas seda koostada, et sellest ka kasu oleks.
Rasedana reisimine
Peatselt lähenev vihmane ja pime aeg meelitab paljud kindlasti ka mõnele soojale maale suve pikendama lendama. Kuigi rasedus ei peaks kindlasti elu pausile panema, tuleks vähemalt reisides siiski kasutusele võtta teatud ettevaatusabinõud. Ämmaemand jagab kasulikku nõu, et reis saaks mööduda murevabalt ja sujuvalt!
Kas suur laps tähendab ka rasket sünnitust?
Käisid ultrahelis ja arst ehmatas sind ära sellega, et lapse ennustatav sünnikaal on üpris suur? Jagame mitme naise kogemusi.
Sünnituse esilekutsumine ei pea tähendama midagi hirmutavat
Kui arst on otsustanud, et sünnitus on vaja esile kutsuda, on mõistetav, et tunned hirmu. Teeme põhjalikult selgeks, miks põhjustel sünnitus esile kutsutakse ja mis erisused selleks kasutatavatel meetoditel täpsemalt on.
Oih, need tilgad püksis...
Sellest, mis seisukorras on su vaagnapõhjalihased, oleneb suuresti nii sünnitusjärgne taastumine kui ka see, mis vaevused sind raseduse ajal kimbutavad ja kuidas sünnitus ise kulgeb. Rääkisime vaagnapõhja füsioterapeudiga ja panime kokku kasuliku artikli, mis aitab probleeme ennetada ja õpetab end korrektselt treenima!