Tundide viisi lapse voodi kõrval istumist ja lõputud autosõidud lapse uinutamiseks. Mida teha, kui laps magama ei jää?
„Et poeg õhtul rutem magama jääks, sõidutasin teda pikka aega autoga ringi. Mul ei jagunud jõudu, et temaga toas pidevalt võidelda. Ta lihtsalt polnud nõus silmi kinni panema,“ räägib Karyna nördinult.
![Hannal oli esiklapse Heli Mai (8) unerütmi päris keerukas paika saada. See innustas teda õppima unenõustajaks, et olla väiksemate laste Elleni (7) ja Lilyga (3) juba unehügieenist ja muust unega seonduvast teadlikum.](https://images.delfi.ee/media-api-image-cropper/v1/3f2c3799-fce0-4f5d-93ef-e71e40d0a74b.jpg?noup&w=1200&h=711)
Karyna poja Andreani (9) unemured said alguse väiksena ja on mõjunud tervele perele rängalt. Eriti emale endale, nii et ta pidi vahepeal lausa töölt ära tulema. „Ma ei teadnud kunagi, millal poja öine uni jääb nii lühikeseks, et pean talle lasteaiast või koolist vaba päeva andma.“
Kuni neljanda eluaastani võttis Andreanil õhtune uinumine tunde ja ta ärkas öösiti kordi. Et poeg õhtul rutem magama jääks, sõidutas ema teda pikka aega autoga ringi. Tal lihtsalt ei jagunud jõudu, et pojaga toas pidevalt võidelda – too oli õhtuti väga aktiivne ega olnud nõus silmi kinni panema. Perearst, kellele ema muret kurtis, lohutas, et laps on nii väike ja küll ta kasvab sellest välja.