Kolmanda klassi tüdruk: sõbrakutsele järgnes videokõne, kus võõras täiskasvanud mees oli paljas ja tegi võikaid asju
Juba 3.–4. klassiks on paljud noored veebis kokku puutunud mingit sorti seksuaalse sisuga, näiteks on nende postitatud pilte kommenteeritud seksuaalse alatooniga; nad on käinud pornograafia lehekülgedel või keegi on neilt küsinud alasti pilte (laste sõnavaras nude’sid). Rääkisime ekspertidega teemast põhjalikumalt.
„See, kuidas kasvab internetis leviv laste seksuaalne väärkohtlemine, on murettekitav lisaks mujale maailmale ka Eestis,“ tõdeb alustuseks Kantar Emori juhtekspert Merje Klopets. Et sellele probleemile leevendust leida, uuris Kantar Emor Politsei- ja Piirivalveameti tellimusel teemat põhjalikult 6–13aastaste laste ja nende vanemate seas. Uuringus osalesid ka noortega töötavad spetsialistid ja see korraldati kvalitatiivuuringu kohta erakordselt suure valimiga, kus rühma– ja individuaalintervjuudes osales kokku 123 last.
PPA ennetuse ja süüteomenetluse büroo ennetusteenuse omanik Gerli Grünbergi tõdeb, et see on üllatav, kui enesekindlalt lapsed end internetis tunnevad. „On ka neid juhtumeid, kus lapsed asuvad täiesti teadlikult ja uudishimust ise võõraste inimestega vestlusse.