Kuidas lapsi sügisel tervena hoida?
Tiiu Väinsaar soovitab profülaktikaks anda lastele punase päevakübara ehk echinacea tinktuuri. "Usun tugevalt selle mõjusse."
Kuna tinktuur sisaldab alkoholi, tuleb seda tarbida niimoodi, et ei tekiks kahju laste nõrgale ja noorele maksale. Tinktuuri võetakse järgmiselt: lapse vanus + 1 tilk. Tilgad lisada 70 kraadisesse vette ning kui see jahtub, on lahtunud ka alkohol.
Ravimtaimedest aitab hästi nohu ja köha vastu iisop. Väinsaar soovitab sellega siiski mitte liialdada ning lastele ettevaatlikult anda. Kõige parem on teha üks klaas teed ning panna pool kogust iisopit. Seda tuleks siis päeva jooksul lonkshaaval juua. Ka täiskasvanutele on see kasuks.
Kergematest ravimtaimedest tasub Väinsaare sõnul pune, vaarikas, mustsõstra leht ja mahl ning teelehed. Kui köha on juba kinnine, siis on hea teha männikasvu auru.
Ravimtaimi on müügil väga paljudes kohtades ning veendumaks, et sellest hiljem ka kasu on, tuleb vaadata taimede värvust. Kui värvid on alles, siis on ka taime raviomadused olemas. Ravimtaimi tuleb hoida hämaras ning päikesevalguse käes olles kaotavad nad samamoodi oma mõju.