Millal alustasid balleti õppimist?

Kolmeaastaselt. Mul oli puusaga probleeme ja arst ütles, et mind tuleks venitada. Vanemad leidsid sellise koha nagu Noor Ballett Fouetté. Õppisin seal, kuni oli aeg kooli minna. Kuna olin selleks ajaks balletti nii kiindunud, läksin edasi balletikooli Noor Ballett Fouetté. Käisin seal kolm aastat ehk siis läbisin esimese astme. Nüüd olen jõudnud teise astmesse. 

Kuidas kolmeaastased balletti õppida saavad?

Nad teevad hästi lihtsaid asju. Näiteks konna ja plié’sid ja selliseid asju. Kui ma juba balletikoolis õppisin, siis valiti ühe etenduse jaoks välja kolm väikest last ja need lapsed avasid siis selle etenduse. Tegid plié’sid ja keerutasid. Hästi nunnu etendus oli!

Aga varvastele väikesed baleriinid veel tõusta ei tohi?

Ei. Selleks tuleb mitu aastat harjutada. Varvaskingadele saab tõusta alles teises astmes.

Kas te ise mõtlete oma tantsud välja või teile näidatakse kõik ette?

Õpetaja õpetab meile.

Aga kas sa tahaks teinekord ka ise välja mõelda?

Mul on juba isetehtud tantse. Esinesin ükskord nendega meie balletikooli 1. septembri aktusel. Tegelikult on mul kolm tantsu, aga kasutan neist ühte.

Kumb meeldib rohkem – kas ise tantse välja mõelda või tantsida teiste väljamõeldud tantse?

Mulle meeldivad oma tantsud. Siis ei saa ma riielda, kui liigutuse ära unustan ja valesti teen. Keegi ei tea ka, kuidas seal peab täpselt olema. Valid lihtsalt ühe laulu ja hakkad selle järgi liigutusi tegema. 

Kes on su lemmikbaleriin?

Svetlana Zahharova. Ta on lihtsalt nii täiuslik.

Tänu balletiõpingutele oled sattunud ka mitmele talendi- ja missivõistlusele.

Konkursil „Väike Miss Estonia 2012“ sain teise koha. Ja siis oli „Väike Miss Estonia 2014“, kus sain auhinna Talent Grand Prix. Kuna kõik kohtunikud andsid mulle 10 punkti, siis tänu sellele sain tiitli Väike Miss Estonia 2014. Äsja sain ka rahvusvahelistel võistlusel ka Golden Laureli Grand Prix koreograafias ja ka Little Miss World’i 2. printsessiks.

Mida võistlustel veel tegema peab?

Peab proovides käima. Ja hästi palju naeratama. Ja veel näitama kostüümi ja tegema hästi palju modellitööd. 

Milline peab olema laps, kes selle võistluse võidab?

Ta võiks olla hästi rõõmsameelne ja osata hästi oma talenti. Ja ei tohiks olla ebaviisakas.

Annaliisat intervjueeris Kadri Tiisel Vikerraadiost. Kuula ka lastesaadet „Säde“ esmaspäeviti kell 9.45 ja kordusena kell 18.30.