Sisekõrva implantaat aitab kuulmispuudega lastel elada tavapärast igapäevaelu ning parandab oluliselt nende elukvaliteeti.

„Kuulmisimplantaat annab kurdile lapsele võimaluse saada osa helide maailmast,“ ütles TÜ Kliinikumi kõrvakirurg Maris Suurna. „Kasvada kuulja ja kõnelejana on suur kingitus neile, kes seda nii loomulikku võimalust sünniga pole kaasa saanud.“

Ühe kõneprotsessori hind on 10 000 eurot, millest 90 protsenti katab haigekassa. Ülejäänud osa aga tuleb tasuda peredel endil. Lõppenud küpsisekampaania käigus kogutigi raha perede omaosaluse katmiseks. Kuna kampaania läks oodatust paremini, siis tõenäoliselt on abisaajaid rohkem kui ülalnimetatud viis last.

Selga esindaja, NP Foods Eesti OÜ müügijuht Anrijs Vazdikis ütles, et kampaania õnnestus igati. „Kõik lapsevanemad tahavad, et nende lapsed oleksid õnnelikud, kuid mitte kõigil peredel, kus kasvab kuulmispuudega laps, ei ole rahaliselt kerge lapsele kuulmiseks vajalikku aparatuuri soetada,“ sõnas Vazdikis. „Oleme väga rahul, et Selga küpsiste ostjate toel saame aidata kampaanias osalenud lastele soetada kõneprotsessorid.“

Selga küpsisekampaania tunnuslausega „Tõelise lapsepõlve nimel!“ kestis 1. märtsist 30. aprillini. Kõik inimesed, kes sel ajavahemikul küpsiseid ostsid, osalesid kampaanias, sest igal pakilt läks 1 sent kõrvaprotsessorite ostmiseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid