Miks tsitruselisi enne koorima asumist kindlasti sooja veega pesta tuleb? Selleks on kaks väga konkreetset põhjust.

Esiteks - pesemata mandariinide koorelt satub meile kindlasti suhu mandariinidele pritsitud riknemisvastaseid ja putukaid tapvaid aineid, tolmu, säilitusvaha ning kõikvõimalikku muud mustust.

Ning teiseks. Nakkushaiguste arstid on tähele pannud, et niipea, kui poodidesse tulevad müügile mandariinid, hakkavad levima ka viirused, mis põhjustavad nn talvist kõhugrippi, kirjutab Õhtuleht.

"Noroviirusele on tõesti omane teatud sesoonsus ja reeglina langeb see novembri-detsembrikuusse, kui müügile tulevad mandariinid," kinnitas terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.

Tõsi, sel väitel pole teaduslikku tõestust ning otseselt ei saa noro- ja rotaviirusnakkusesse haigestumist mandariinidega siduda.

"Kuna aga tegemist on fekaal-oraalsel teel levivate nakkustega (ehk mustade käte haigustega - toim), on neil mandariinide kaudu lihtsam levida, sest mandariine reeglina ei pesta," selgitas Saluri.

Seetõttu ongi alust arvata, et kõhutõbi ei tule Eestisse mitte mandariinide koortel, vaid levib nii, et mõni nakatunud inimene on poes mandariine valides saastanud ära ka teised puuviljad.
Kuidas mandariine pesta?
Kõige kasulikum on neid enne söömist pesta hoolikalt sooja vee ja harjaga.
Tõhusalt hävitab koorel olevaid pisikuid üle 70-75°C vesi.
Eriti oluline on pesta nn sabaosa, kuhu kemikaalid kuhjuma kipuvad.

Allikas:
Bioneer.ee

Pane puuviljad sooja vee kaussi, millele on lisatud korgitäis äädikat. Jäta nad sinna 15 minutiks ja pese seejärel puhta veega üle. Äädikas tapab puuviljade pinnal olevatest bakteritest ja pestitsiitide jääkidest 98%.

See soovitus käib eelkõige näiteks nende puuviljade kohta, mida ei koorita enne peolauale panekut. Näiteks ploomid, viinamarjad virsikud.

Söögisooda lahusega võid pesta kodus põhimõtteliselt kõike, mis puhtaks saamist vajab. Ka puuvilju!

Poest ostetud õunad ja pirnid koori ära vähemalt laste jaoks, sest ka koore sisse võivad ka taimekaitsevahendid jõuda. Eemalda kindlasti ka see koht, kuhu õunavars kinnitub.

Ka tsitruselised tuleb enne koorimist ära pesta, et sa oma kätega pestitsiide viljalihale ei kannaks. Kindlasti tuleb näiteks mitte ainult õun ja pirn vaid ka apelsin ja mandariin ära pesta enne, kui selle lapsele kooli kaasa annad.

Kui hakkad tegema sidrunivett, siis pigem koori sidrun enne ära. Ka välismaine kurk on parem enne vettepanekut koorida. Eelistada võiks hoopis kodumaist veemaitsestajat, nagu jõhvikas

Köögivilju, ka lehtsalatit tuleb kindlasti pesta, ehkki kõikidest nitraatidest ei saa ka pestes lahti. Tomatite puhul on näiteks soovitav eemaldada varre ühenduskoht ja kõvem südamik.

USA`s läbi viidud uuringut, mille tulemused näitavad, et kokkupuude sageli marjades, selleris ja muudes toiduainetes suures koguses sisalduvate orgaaniliste fosfaatidega võib suurendada tõenäosust, et lapsel kujuneb välja tähelepanu puudulikkuse ja hüperaktiivsuse häire (attention-deficit hyperactivity disorder, ADHD).

On tõestatud, et pestitsiidid põhjustavad otseselt vähki, vähendavad maksa detoksifikatsioonivõimet ja suurendavad riski haigestuda paljudesse haigustesse. Lisaks toidule saame pestitsiide ja teisi toksiine ka õhu ja keskkonna kaudu. Paljud pestitsiidid säilivad maapinnas aastakümneid (nagu näiteks praeguseks juba keelustatud DDT).

Organismi sattudes ladestuvad need rasvkoes, kehast väljutatakse neid väga aeglaselt ning nad toimivad sarnaselt hormoon östrogeeniga. Arvatakse, et östrogeenist tingitud terviseprobleemid (rinnavähk, meeste fertiilsuse langus jne.) ongi paljuski organismi sattunud pestitsiidide tagajärg.

Eriti suurt ohtu kujutavad pestitsiidid eelkooliealistele lastele, sest lapsed söövad ühe kehakaalu kilogrammi kohta rohkem ning tarbivad eeskätt just pestitsiididerikkamaid toite: mahlu, värskeid puuvilju jne. Seetõttu on eriti oluline jälgida, et lapsed saaksid võimalikult palju kodumaal ja puhtalt kasvatatud puu- ja köögivilju.


1. Õunad

2. Maasikad

3. Viinamarjad

4. Seller

5. Virsikud

6. Spinat

7. Punane paprika

8. Nektariinid

9. Kurk

10. Kartul

11. Kirsstomatid

12. Tšillipiprad

healthyfoodhouse.com, naistekas.delfi.ee, bioneer.ee,

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid