2. „Emme, ma luban, et ma ei jookse vahekäikudes ega lükka kedagi käruga ümber!” Lubadus, mida kuuled iga jumala kord, kuid mida mitte ükski alla 10aastane pidada ei suuda. Ja ei suuda ka täna.

3. Lapsele enne maksmist ühe saiakese või kohukese lubamine rahustab ta küll hetkeks maha, kuid annab ka signaali, et kõik, mis poes saadaval on, on tasuta ja väga maitsev. Kui sa polnud selle hetkeni veel piisavalt masendunud, siis nüüd küll!

4. Kõige kiirem võimalus oma lapsele mõni nakkushaigus külge pookida on panna ta istuma autokujulisse lastekärusse, kus enne teda on just täna istunud mudilane, kellel on tuulerõuged, gripp, köha, nohu või täid.

5. Mudilane suudab küpsise viis korda oma suust mööda saada, kuid oma soki suudab ta 50 meetri kaugusele kalaletti või akvaariumisse visata välgukiirusel ja täpsuslaskuri osavusega. Täiesti masendav on hakata personalile selgeks tegema, et see pole tegelikult sinu laps üldse.

6. Supermarketis on iga vahekäik mudilase jaoks sama lõbus ja huvitav kui kommiriiul. Sa lihtsalt ei jõua kõiki neid asju, mida ta sulle kärusse tõstab, sealt uuesti suure kisa saatel välja korjata ja avastad kassas ikka, et pead oma napist eelarvest veel ka kaks wc harja kinni maksma.

7. Külmutatud toidud on nagu Facebooki riputatud pildid lastest — näevad paremad välja kui tegelikult on. On täiesti masendav hakata lapsele just täna poes loengut pidama, miks külmutatud pitsa teie pere menüüsse ei kuulu. Ja et seda üldse niikuinii ei olegi sinu poenimekirjas!

8. Võhivõõrad, kes kiidavad su põnni põselohkusid või lehvivaid lokke, ei näinud ilmselt, kuidas see väike „inglike” hetk tagasi terve riiulitäie konserve ümber lükkas. Nende kokkukorjamine oli täiesti masendav. Sul võib tekkida soov oma provaatsuspalvele siiski lisada veel palve privaatsest poeskäimest. Väikeste laste emade privaatsuspalve on SIIN!

9. Päeva esimene käik poodi on lihtsalt õppereis ja ettevalmistus teiseks poekülastuseks, sest võimalus, et sa kohe esimesel korral kõik vajalikud asjad kaasa võtad, on nullilähedane. Ja täna veel teist korda poodi minna? No ei! Masendav!

10. Mudilased suudavad end ostukärust välja vingerdada kiiremini kui mustkunstnikud vee all olevast raudlukuga kinnitatud kastist. Ja siis minna tormates kõiki eelloetletud tegevusi praktiseerima.

11. 90% köögiviljadest, mille sa poest koju viid, lõpetavad põrandal, prügikastis või koera hambus. Süüa neid küll keegi ei suvatse. Masendav, et nende eest nii palju maksma pidid.

12. Jogurti või mahla degusteerimisel jagatud imepisikestest prooviampsudest piisab täiesti selleks, et su lapse riided põhjalikult ära määrida. Noh, kas ekstra pesupulbri jaoks ikka jätkub raha?

13. Külmlett ei ole pooltki nii jahe kui lapse pilk, kui keeldud talle jäätist ostmast. Ja sul veab, kui ta ei viska selili, karjudes, et ta pole kunagi elus ju jäätst saanud. Masendav!

Sa võid muidugi ka teistes masendust tekitada ja vastata sellele käitumisele nagu see ema, kes ise poes korraliku jonni käima tõmbas. Vaata videot SIIT!

14. Sina tahad kontrollida, et puuviljadel plekke peal pole, laps tahab kontrollida, kas klaasist mänguasjad/vaasid/lauanõud/purgid ikka peavad kukkumisele vastu. Purunenud asjade eest maksmisest midagi masendavamat annab tõesti välja mõelda.

15. Lapsed ei tee küll maitsetel olulist vahet, küll aga tunnevad nad ilmeksimatult ära oma lemmiktegelased hommikuhelveste pakil ning teavad ka seda, kui kaua ja kui kõvasti nad peavad kisama selleks, et sa odavama paki tagasi nende lemmiku ja kallima vastu vahetaksid.

16. Mida suuremas ajahädas sa oled, seda suurem on tõenäosus, et lapsel tekib pissihäda. See kaob loomulikult kohe, kui sa oled suures kaubanduskeskuses WC üles leidnud. Ja ilmub uuesti kohe, kui oled ta auto turvaistmele kinnitanud. Masendav, kuidas ta sind niimoodi piinata oskab!

17. Mida suuremas ajahädas sa oled, seda pikemad on järjekorrad. Mida pikemad on järjekorrad, seda rohkem karpe ja pakendeid su lapsed lahti harutada jõuavad. Ka neid, mida sa ei olnud plaaninud osta. Sin ootab taas ees masendav maksmine.

18. Sa lähed lotopiletit ostma, mõeldes, et see ei võta ju eriti kaua aega. Ei võtagi. Aga su lapsed on täpselt välja arvestanud, et see on just see hetk, mil järjekordne väljapanekuriiul ümber lükata. Masendav on see, et sa ei võida ei lotoga ega pea pärast sellist poeskäiku ka oma lapsi eriliseks lotovõiduks. Ega elu üldse.

19. Mudilased on nõus ema-isa käest kinni hoidma teel autoparklasse ainult siis, kui neid õhku tõstetakse, et nad saaksid jalgadega õhus vehkida.

20. Kulutasid poes rohkem kui 50 eurot ja ainus asi, mida sa tegelikult vajasid, oli piim. Mille sa ostmata jätsid. Vaata uuesti punkti number 9.

Lapsed põhjustavad mitte ainult tänasel aasta kõige masendavamal päeval vaid üldse elus ikka eriti palju masendavaid olukordi.

Ja ega vanemad ise ka patust puhtad pole.