Juhuks kui laps peaks kaduma minema, tasub hoida varuks mõnd hiljutist pilti oma lapsest – mobiiliga tehtud värske pilt hõlbustab oluliselt inimestel lapse äratundmist. Vanematele lastele tuleb õpetada, et nad vaateväljast lahkumisel vanemaid oma plaanidest ja asukohast teavitaksid.

Puhkusel olles tuleb lapsega sõlmida selged kokkulepped selle kohta, mida teha siis kui ta on eksinud. Suurüritusel leppida kokku kokkusaamispunktid, kus kohtuda teatud kellaajal kui rahvast vanemaid laps ülesse ei leia. Samuti tuleb lastele selgitada, kuidas käituda juhul kui tema poole pöördub võõras inimene.

Otsinguid tuleks alustada sealt, kus last viimati nähti ja paluda vajadusel sõprade ja tuttavate abi, et katta võimalikult kiiresti suurem maa-ala.

Iseseisvatele otsingutele olenevalt olukorrast üle tunni siiski kulutada ei tohiks ja kui otsingud pole tulemust andnud, tuleb kiiresti pöörduda politsei poole ja anda neile lapse hiljutine foto, kirjeldus ning info riietuse kohta, mida laps kadumise hetkel kandis. Samuti on politseile abiks nimekiri lapse lähedasematest sõpradest ja kohtadest, kus laps sageli käib. Suuremate laste puhul tasub otsida teateid või vihjeid sotsiaalmeediast.

“Lapse kadumisel tuleb asjaolusid rahulikult hinnata. Kui laps kaob järsku ära avalikus kohas näiteks mänguväljakult, kaubanduskeskuses või tänaval, siis tasub otsima asudes koheselt ka politseid teavitada. Neis paikades on alati suurem risk, et võõras võis lapse kaasa võtta," lisas Rüütel.

Rüütel toonitas, et reisil olles tuleb alati veenduda, et lapsed mängivad vanemate vaateväljas.