Kas käitusime kuidagi valesti? Mis juhtus, et ta ei taha enam “nii palju koos olla”? Järgmiseks võib juba tekkida küsimus: kas ta üldse tegelikult tahab koos olla?

Küsimused võivad saada selged vastused või mitte, aga kui ülalpool kirjeldatud seis tekib, kulub igatahes ära kindel tegevusplaan.

Esiteks, austa tema otsust

Ei maksa hakata vaidlema või solvuda. Kui ta vajab rohkem oma ruumi, siis sinna pole midagi parata. Vaidlemine ja mossitamine ei muuda seda.

Püüa pigem lohutust leida faktis, et ta selle üldse välja ütles — paljud ei julge, mis tekitab nende partneritele üsna ebameeldiva olukorra, kus pealtnäha on kõik nagu okei, aga midagi on selgelt puudu, ja küsimisest pole kasu.

Nii et püüa sellega lihtsalt leppida ja enda tunnete kallal töötada — et milliseid reaktsioone asjade käik sinu hinges tekitas.

Asi pole sinus (tõenäoliselt)

Sellises olukorras pole enamasti vaja end süüdistada — asi on tihtipeale teises inimeses. Ta elus võib lihtsalt raske etapp olla, mille vältel on raske suhetega tegeleda (mõnel kestab see muidugi terve elu). Ja mõnel võtab suhtega harjumine rohkem aega kui teisel.

Üldreegel on, et inimene hakkab püsisuhtes isiklikku ruumi juurde tahtma, kui ta soovib midagi läbi mõelda. Õnnestub see tegevus või mitte, kokkuvõttes on parem lasta tal seda teha.

Ära hakka norima

Teiseks on väga tähtis jääda rahulikuks, kuigi sa võid tunda solvumist, kurbust, viha vms. Ära tee olukorda hullemaks sellega, et kaotad pea ja hakkad aktiivselt partnerile survet avaldama.

Mõtle lihtsalt nii, et usaldad oma partnerit, ennast ja seda suhet. Korda seda endale. Paanitseda jõuad alati ka hiljem.

Kasuta vabaks jäänud aega

Ära kuluta sulle antud lisaaega mossitamiseks, nukrutsemiseks ja ülemõtlemiseks. Tee midagi, mis enesetunnet parandab: mine kohvikusse või kinno, kohtu sõpradega, mine trenni, tegele hobiga, milleks tavaliselt aega ei jää. Mida iseseisvam oled, seda ahvatlevam tundud: nii talle kui ka kõigile teistele.

Kokkuvõtteks

Tänapäeval veedavad püsisuhtesse astunud inimesed palju rohkem aega koos ja on üksteise elu erinevate aspektidega palju tihedamalt seotud kui varem.

Sellega seoses võib olla täitsa normaalne, et enda jaoks jääb väga vähe aega. Suhte alguses on ka tavaline oma vajadusi alla suruda, mistõttu hiljem võibki partnerile saabuda üllatus, et teine tahab järsku rohkem aega endale.

Eraldi ja juba tõsisem probleem on see, et suhtes olles tekib meil partnerist kindel pilt, milline ta olema peaks, ja teisele võib see ajapikku väsitavaks muutuda. Eriti, kui tema pilt enda kohta on sellest väga erinev.

Foto: Shutterstock

Kui soovid rohkem suhete loomise teemal lugeda, siis vaata: Suhted.ee

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena