Kes me Naised oleme? Mida oleme tulnud siia tegema? Mis on kõige tähtsam?
Ärkan hommikul üles kell 8. Kuna laps öösiti veel ärkab ja vajab tegelemist, siis varasem tõusmine ei tule hetkel kõne alla. Kiired toimingid, sätin paralleelselt nii ennast kui last. Laps lasteaeda ja ise kiiresti esimesele tööalasele kohtumisele.
Tööpäev algab kell 9 ja kestab 17ni. Tööle pühenduda on vahva, kui töö sisu meeldib. Siiski käivad mõne aja tagant peast läbi mõtted, kuidas õhtul toidupoodi saada, mis tujus laps lasteaiast tuleb ja mida üldse tänase õhtuga peale hakata. Kõrvalt tulevad sisse tööalased küsimused ja mured. Lisaks minu omad kohustuslikud käimised, emotsioonide läbitöötamine kui midagi on närima jäänud, visiooni loomine oma elust. Vähemalt ma proovin oma mõtetes ka neid asju jõuda läbi mõelda selle 8 töötunni sees, sest õhtul läheb energia ju mujale. Tihti see hästi ei õnnestu, sest keskkond neelab tähelepanu ja ma olen tihti kuskil mujal, aga mitte enda juures.
Õhtu, jõuame koju 18 ajal. Emotsioonide mahalaadimine, söögi tegemine, mingid oma isiklikud käigud. Kas ma andsin lapsele piisavalt tähelepanu? Aga mehele? Kus ma ise omadega olen? Ei saa aru, virr-varr ja kohustusi on liiga palju. Mõni päev olen nii väsinud, et uinun kell 18 diivanil, kui kogu muu pere ümber toimetab. Aga minu enda unistused? Looming?
Võrdluseks 3 aastane periood koduse emana. See oli nii alles, et see on väga selgelt meeles. Kuidas jõudsin olla ema ja magistrant ja vabakutseline- tasakaal tundus olevat paigas. Kuidas ma ei tahtnud orav-rattasse. Millal ma siis elada jõuan?
Kes me Naised oleme? Mida oleme tulnud siia tegema? Mis on kõige tähtsam?
Naised on loojad. Avades südame saab naine luua siia maailma seda, mis tasakaalustab maskuliinset maailma. Olen ise kogenud, et kui tuleb looming, siis olen mina naisena koheselt ka tasakaalus. Kui mina olen tasakaalus, siis suudan ma olla võimalik parim variant endast Emana ja Partnerina oma mehele.
Meie praegused välised süsteemid ei toeta naiselikku tasakaalu loomist. Ühiskond nõuab suurt panust raha teenimisse (ka naistelt, kellel on kodus väga väikesed lapsed), võimuvõitlust (kuidas see klient iga hinna eest meile saada), agressiooni (võtame jõuga ja rünnakule vastame rünnakuga).
Aga kui saaks luua maailma teistmoodi? Et tööd saab teha armastusega ja siis tuleb ka küllus; et minuni jõuavad just need kliendid, kes peavad minuni jõudma; et igale agressioonile saab vastu vaid armastusega.
Naised peavad oma ürgse tarkusega leidma tasakaalu praeguses maskuliinses maailmas kõigepealt endas ja siis looma vastavalt oma välist maailma. St ka igapäevaelu. Iga naise sees on see tarkus olemas. See loob tervikut ja aitab kujundada kogu maailma suhtumist. Kõik algab ju indiviidist.
------------
Ärkan kell 8. Hommikud on juba rahulikumad, sest keskendun lapsele. Kui laps on lasteaeda viidud, siis 9-10ni on minu enda aeg. Ma sätin ennast, istun korra maha ja vaatan enda sisse- kas on mõni emotsioon, mis on jäänud läbi töötamata? Mida ma täna loon? Tõstan ennast uuele sagedusele. Piisab 15 minutist vaikusest ja enda sisse piilumisest. See aeg on hindamatu.
Kell 10 algab minu tööpäev. Ja minu tööpäev on minu enda kodukontoris. Ma naudin seda väga. Ma loon endale just sellise keskkonna, mis toetab mind ennast ja minu loomingut. Kõik ülesanded saavad tehtud kiiremini ja efektiivsemalt. Jääb aega üle loomiseks. See tuleb justkui iseenesest, kuna seisund on hommikust saatik õigel sagedusel. Tihti jõuan teha päevasel ajal ka pikema jalutuskäigu. Ma märkan maailma, kollaseid langenuid lehti justkui päikesevaip selles hallis vihmases päevas, aga ka see vihm tundub ilus ja õige. Ma märkan maailma enda ümber, mida kontoris istudes ei jõudnud teha. Ma näen, et maailm on suurem, kui töölaud ja rutiinsed tegevused. Ja selleks märkamiseks piisab samuti 15 minutist, stressi tase peab vaid miinimumini olema viidud.
Lapsele lähen järgi enne kell 17. Ta ei ole siis veel väsinud ja ma pole üks viimastest lastevanematest, kes talle järgi jõuab. Vajadusel jõuan enne lasteaeda minekut ka toidupoest läbi. Need pisiasjad on nii suure väärtusega, kui peres kasvavad väikesed lapsed.
Õhtul olen ma energiat täis ja saan keskenduda perele. Sest olen terve päev saanud olla „oma” lainel, jõudnud vaadata enda sisse ja luua. Ma tajun oma visiooni igapäevaselt. Ma ei kaota seda silmist igapäeva virr-varri sees. Ja mul on aega isegi oma koeraga suhelda!
Yin-Yang tasakaal olgu kõiges — alustades inimesest endast, oma paarissuhtest liigub see maailma, kus me elame.
Natalja on holistiline karjäärinõustaja ja värbaja, kes usub, et igas inimeses on potentsiaali teha elus just seda, mis päriselt tema silmad särama paneb. Natalja jaoks on väga oluline töö ja eraelu tasakaal ning ta aitab inimestel luua sellist töörütmi, mis toetaks nende tasakaalustatud elu.
Vaata: sammedasi.wordpress.com