Jälgige oma lapse käitumist pärast seda, kui ta on lõpetanud jäätise söömise. Mida ta teeb? Igal juhul ei taha ta rahulikult ühe koha peal püsida. Seda on märganud nii Sandri ema Katrin (37), Samueli ema Kadi (46) kui ka paljud teised vanemad. Eriti aga hüperaktiivsete laste vanemad.

See, mida me sööme, ja see, mis toimub meie soolestikus, mõjutab meie aju ja käitumist palju rohkem, kui arvata oskame. Teadlasedki on saanud kinnitust, et laste käitumine on otseselt seotud veresuhkru taseme kõikumisega. Kui laps tarbib liigselt suhkrut ja süsivesikuid, tekivad väsimus, ärrituvus, masendus ja agressiivsus. Kuid mitte ainult süsivesikud ei ole need, mis laste toidulaual kurja teevad.

Musterpere murelaps

Katrinil on kolm täpselt ühesuguse kasvatusega last, kellest vanim Mari (9) ja noorim Lilian (3) on igati viksid, keskmine – Sander (7) – aga pea sünnist saati vanemate murelaps. Muidu siiras ja südamlik poiss oli aastaid nii impulsiivse ja agressiivse käitumisega, et teised lapsed hakkasid temast lõpuks eemale hoidma ja ta oli sunnitud koguni lasteaiast lahkuma.