Eile pärjati Kadrioru lossis 21. korda toimunud ajakirja Kodukiri kodukonkursi Aasta Kodu võitjad. Peapreemia said Heli ja Enn Veskimägi, kes ehitasid varemetest üles vana veskikoha Harjumaal Kose vallas.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul on vesiveskist saanud väga õdus maakodu, kus on aukohal vanad kivimüürid ja vaated veele. ”Sisekujunduses on kasutatud siniseid ja halle toone ning võimalikult palju kodumaist toodangut."

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja sõnul on tegu valgusküllase, samas turvatunnet pakkuva maakoduga, kus kohtuvad tugevad maakivid, trendikad murtud toonid ja pere maitsest lähtuv terviklik kujundus. Ta lisab: “Kaunilt Eesti maastikku sulanduv väärikas hoone on igati väärt Aasta Kodu tiitlit vahetult enne seda, mil Eesti riik tähistab 100. sünnipäeva.”

Aasta kauneima aia rajasid Anne ja Paul Uibo Põlvast.

Tänavu osales ligi 50 kodu ja aeda üle Eesti. Aasta Kodu on suurima auhinnafondi ja peaauhinnaga kodukonkurss. Peaauhinna – 3200 eurot – annab välja konkursi peatoetaja, kodu- ja ehituskaubamaja K-rauta. Aasta Kodu patroon on sel aastal kunstnik Epp Maria Kokamägi.

Konkurssi toetavad: K-RAUTA, Seesam Insurance, Arens, ProKapital, Värvikeskus, Hektor Light, Geberit Group, Riviera Maison, Ryobi, AEG Powertools, Kodusalong, Hortes, Astellaria Reisibüroo ja Gardena, viimane annab välja ka 800-eurose peapreemia kauneima aia eest.