Lasteaiaõpetaja ning Laureeni (18), Marleeni (13) ja Rasmuse (6) ema Heily Leola (37) kinnitab, et tegelikult polegi oluline, kas laps puhkab suvel või talvel, aga järjestikust pikemat puhkust lasteaiast vajab ta aasta jooksul kindlasti. “Jah, lasteaias nad küll mängivad, aga koos on suur hulk lapsi ja müratase on paratamatult kõrge. Just see ja pidev suhtlus lapsi väsitabki,” selgitab ta. 

“Keegi ei vaidle, et lapsevanem olla on vahel ka väsitav, aga see on sinu laps, kes tahab olla eelkõige just koos sinuga ja see aeg ei kesta igavesti,” ütleb ta. “Lapsed tajuvad väga hästi, kui neid tuuakse lasteaeda, aga vanemad ise on kodus. Ja see pole meeldiv tunne. Paraku on tõepoolest lapsi, kes aasta jooksul üldse lasteaiast pikemat puhkust ei saa.”

Kehras elav Moonika Rosar (32), viieaastase Keroni ja kahese Taironi ema, on õpetaja ning võiks koos lastega nautida suvepuhkust juuni keskpaigast augusti lõpuni. Lapsed puhkavad suvel terve juulikuu – kui lasteaed on kollektiivpuhkusel, siis on puhkus ka issi Emilil (32) ja sellesse aega jäävadki pere ühised suvised ringkäigud. Kuid päris kaks ja pool kuud järjest pole nendegi lapsed suvepuhkusel, juunis ja augustis käivad nad vahepeal ka pisteliselt lasteaias. Miks nii?

Kuidas suve korraldada nii, et lastel ei hakkaks igav, kuid nad ka lasteaiast piisavalt puhata saaks, loe Pere ja Kodu pikast loost.

Edasi lugemiseks: