Igal lapsel on oma esmane armastuse keel, milles ta mõistab ja tunneb kõige paremini, et tema vanemad teda armastavad. Kuidas nad selle keele omandavad? Eks ikka vanemate eeskuju põhjal.

Lapsed õpivad rääkima nendes keeltes, mida kodus räägitakse ning milles vanemad omavahel suhtlevad. Kui lapsed näevad, kuidas vanemaid tihti käest kinni hoiavad, kallistavad ja puudutavad üksteist, oskavad nemadki tulevikus selles keeles rääkida. Armastuse keeli on viis: kvaliteetaeg, tunnustussõnad, kingitused, teenimiskunst ja füüsiline puudutus. Ja kuigi igal lapsel on oma armastuse keel, on oluline temaga suhelda kõigis viies keeles. Tingimusteta armastus on ainus, mis hoiab lapses ära süütunde, käegalöömismeeleolu, hirmu, ebakindluse ja tunde, et teda ei armastata.

Lapsed õpivad aja jooksul alateadlikult soovima endale sellist olukorda, nagu nende vanemad on loonud. Lapsed õpivad ka õnnetud olema ja seda isegi nautima, juhul kui vanemad seda ei märka ja sellele tähelepanu ei pööra. Mitte kunagi pole aga liiga hilja õnnetuid ja keerulise tundeeluga lapsi aidata — selleks on vaid vaja aega ja tarka armastust. Milline on aga tark armastus ja kuidas oma lapse õnnetunnet suurendada? 

Edasi lugemiseks: