„Lapsevanem, kes kavatseb oma lapsele sünnipäeva korraldada, peaks olema kriitiline," soovitab tarbijakaitseameti turujärelevalve osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik

„Näiteks batuudid on mõnest kohast katki läinud ja siis teibiga kinni pandud. See ei taga ohutut kasutust. Või on õhkbatuutide pistikutele lastel lihtne ligipääs," loetleb Turetski-Toomik. „Kõige markantsem juhus oli, kus mängutuppa oli valmistatud suurtest papp­rullidest labürint. Üleval sai turnida, aga allakukkumise võimalus ilma ­piireteta oli paari meetri kõrgune. Labürinti oli veetud ka elektrisüsteem, kus olid jõulutuled. See mängutuba suleti pärast meie ettekirjutust, kuna ettevõtja ei suutnud seal ohutust tagada."

Kui peoks planeeritud mängutuba pole silmanähtavalt korras, kaalu teise koha valimist, soovitab ajakiri MEIE LAPSE TERVIS. Vaata siit, mis kõik võib juhtuda ja millele tasub mängutoas tähelepnu pöörata!

Armas lugeja, kui ka sul lugusid või pildimaterjali Eesti mängutubades toimuva kohta, siis ootame neid aadressile eve.kallaste@delfi.ee!

Edasi lugemiseks: