Esimesed päevad beebiga olid segadust täis. Haiglas olles tundus Ugala teatri näitlejanna Adeelele (29) ja Curly Stringsi kitarrist Jaanile (30), et iga ämmaemand, kes tööle tuli, andis erinevaid juhiseid, mis lõpuks tekitas noorte peas kaose. Kuid nad ei süüdista kedagi. “Küllap olime ka ise pisut ullikesed ja püüdsime olla ülitublid,” tunnistavad nad.

Adeele on rahul, et tal õnnestus tütar ilmale tuua loomulikul teel ja ta kiidab raamatut "Loomuliku sünnituse teejuht", mis aitas tal selleks valmistuda. Adeele kiidab ka Jaani, kes talle sünnitusel igatpidi toeks oli, mille peale mees naerma puhkeb: “Ega mul oli ka raske. Lõin lõpus käe tooli vastu ära ja jube valus oli. Äärepealt oleksin sünnitavale naisele küünarnukivalu kurtma kukkunud.”

Millest värskest Pere ja Kodu numbrist veel lugeda saad, vaata SIIT!

Salmeli ja pudelitoit oli noortele algul valus teema. “Muidugi tean, et rinnapiim on beebile parim, aga meditsiinilistel põhjustel pole see meie tütrele hea lahendus,” selgitab Adeele. Püüdes leida alternatiivi, seisid nad silmitsi olukorraga, et ükskõik kust nad pudelitoidu kohta infot ei otsinud, kõikjal loeti epistlit, kuidas “õige ema” annab rinda. “Ja kui jõuadki kohani, kus on juttu pudeliga toitmisest – see on omaette teadus, nagu ka imetamine –, räägivad kaks esimest lõiku jälle, et rinnapiim on lapsele parim. Ma tean ju seda, aga ma ei tulnud selleks siia lehele!” räägib naine nördinult. 

Edasi lugemiseks: