“See rong on juba ammu läinud!” hurjutavad usinad vanemad, kes lasteaia lõpupeo rattad juba sügisel veerema lükkasid, neid saatusekaaslasi, kellele lähenev pidu alles nüüd meelde tuleb. Tegelikult jõuab veel praegugi plaane teha.

Tallinlanna Marianne pere pidas üle-eelmisel kevadel poeg Alberti lasteaia lõpupidu ja sel kevadel ootab ees Otto Tormi pidupäev.

“Kõige tähtsam on panna paika peokoht,” ütleb Marianne. Kui enamasti jäetakse lasteaiaga hüvasti lasteaia saalis ja/või õues, siis Alberti ja Otto Tormi lasteaias Virmaline välistab selle ruumikitsikus. Nii oli Alberti lõpupidu Tere tennisekeskuses, kus töötas ühe rühmakaaslase vanem. Otto Tormi pidu tuleb aga ajaloo­muuseumis Maarjamäe lossis. Ruumi valides peaks mõtlema sellele, et kõik inimesed mahuksid ära, sealhulgas vanaemad-vanaisad.

Marianne toonitab, et vanemad peaksid pidu korraldades lähtuma küsimusest: kes on lasteaia lõpupeol tähtsaim? “Laps,” tõdeb ta. “Kogu orgunn toimub väikese inimese pärast ja sellest päevast peab jääma talle kena mälestus.”

Millest Pere ja Kodu veebruarinumbris veel juttu, vaata SIIT!

Selgitame, kuidas õnnestunud peoks ette valmistada ja kui palju see maksma läheb.

Edasi lugemiseks: