Sõlmi reisikindlustus esimesel võimalusel

Lastega reisides on üsna reaalne, et vahetult enne reisi laps haigestub ning reisile minna ei ole võimalik. Juba reisi planeerides on olulisel kohal reisitõrkekindlustus. Selle olemasolul ei pea haigestunud lapsega pere reisi ette võtma ning kulud hüvitatakse. „Kindlustussumma valikul tuleks lähtuda juba tehtud kulutustest võttes arvesse ka näiteks kontserdipileteid ning näiteks autorendile tehtud kulutusi. Summa võiks pigem olla suurem, kui väiksem," lisab Moonika Kaste.

Pööra tähelepanu lapse pagasile

ageli ei osteta lastele eraldi pagasikindlustust. Sellisel juhul ei ole aga pagasis olevad lapse riided ja esemed kindlustatud, kui need peaks kahjustada saama. Samuti ei ole kaitset lapse pagasi hilinemisel, näiteks juhul, kui oled sunnitud lapsele selleks ajaks hädavajalikke riideid ostma. „Lastega reisides ei ole vahet, kas asjad on ühes või mitmes kohvris. Kindlasti tuleks lapse pagas eraldi kindlustada," rõhutab Moonika Kaste. Summa valikul on mõistlik arvestada lisaks pagasi sisule ka kohvri või koti enda väärtust.

Reisikindlustuse sõlmimisel ole hoolikas

Reisikindlustuse valikul tuleks lähtuda reisi iseloomust. Näiteks, kui sõidad perega suusapuhkusele, siis tuleks kindlustusele lisada ka sportimise lisakaitse

„Kui lennureis ei alga Tallinnast, vaid hoopis näiteks Riiast või Helsingist, siis pööra tähelepanu ka kuupäevadele ja ajavahele. Reisikindlustus peaks kehtima kogu perioodi alates päevast, mil Eestist lahkude kuni päevani, mil tagasi jõuate.

Kindlasti veendu, et valisid õige piirkonna.

Vanaemaga reisides vormista lisadokumendid

Juhul, kui lapsega reisiv täiskasvanu on vanemate asemel hoopis vanaema, tädi või keegi kolmas, siis tuleks reisile kaasa võtta ka lapsevanemate ühine nõusolek. Samuti soovitab Välisministeerium kohalikust omavalitsusest kaasa võtta ingliskeelse väljavõtte, mida saab kasutada sünnitõendi asemel. „See on kasulik ka siis, kui ühel vanematest on lapsega erinev perekonnanimi," lisab Kaste. Kõik reisikindlustuse dokumendid tasub kaasa võtta käsipagasisse, et need oleksid pideva järelevalve all ning selleks, et vältida nende kadumist.

Vaata hinnast kaugemale

„Eelkõige pööra tähelepanu tingimustele, sest pakkumised võivad olla väga erinevad," rõhutab IIZI reisikindlustuse tootejuht. Hind sõltub sihtriigist, reisi kestvusest, reisijatest ja loomulikult valitud kindlustuskaitsetest. Tavapärane reisikindlustus peamiste kaitsetega meditsiiniabikaitse 100 000 €, pagasikindlustus 300 € ja reisitõrge 600 €) 4-liikmelisele perele Egiptusesse võib maksma minna ca 60- 70 €. Reisikindlustuse teed enda pere heaolu nimel ning hind on vaid osa kindlustusest.

Jaga
Kommentaarid