Selle mõnusa küpsisetordi meisterdas Pereköögi toimetaja Paula Särekanno Tänavatoidufestivalil koos lastega. Tordi tegid valmis tublid kokad päris pisikestest algajatest kuni juba suuremateni!

Retsept (10-12le):

300g klassikalisi kandilisi küpsiseid

300g sidrunimaitselisi kandilisi küpsiseid

150ml piima

600g kohupiimapastat

350g mascarponet

100g agaavisiirupit

Peotäis piparmünti

1/4 sidruni mahl

500g maasikaid

500g banaane

Kaunistamiseks:

50g mustikaid

50g vaarikaid

4 füüsalit

70g kummikomme

50g muid värvilisi komme

250g savoia küpsiseid

Mõned minibeseeed

Valmistamine:

Kõigepealt sega kokku tordi kreem. Pane kaussi kohupiimapasta ja mascarpone. Pane kõrgesse kannu agaavisiirup ja piparmündilehed ning purusta ühtlaseks, lisa segu kaussi. Pressi hulka veidi sidrunimahla ja sega kõik hoolikalt läbi.

Lõika viiludeks banaan ja maasikad.

Tordi kokku panemiseks kasta küpsised piima sisse ja aseta ühes kihis serveerimisalusele. Selle peale laota kohupiimakreem ühtlase kihina ja kata pealt maasika ja banaani viiludega. Pane peale uus küpsise kiht - kasta küpsised piima sisse ja aseta tordile. Seejärel pane peale taas kohupiimakreem ja banaani-maasika viilud. Korda sama veel üks kord ning kõige peale lao veel kiht piimaga immutatud küpsiseid. Kata tort pealt ja külgedelt veel kohupiimakreemi kihiga. Külgedele säti püstises asendis savoia küpsised ja kata tort pealt mustikate, vaarikate, kommide ja beseedega - lase loovus valla!

Enne serveerimist on hea lasta tordil mõned tunnid seista.