Pikka aega arvasin, et selle jaoks, et ennast täisväärtuslikuna tunda, pean ma justnimelt sellises lauas istuma ja seda kõike alla neelama. Nüüdseks tean, et tegelikult ei saa teised minu väärtust määrata. Nii et, kui ka sina oled osa toksilisest emmede grupist, kus on koos naised, kes saanud tuttavaks beebigrupis, võimlemistunnis või pargis, kus pidevalt teiste vigade, puuduste, majandusliku olukorra, lapse arengu üle arutletakse, oled juba liiga palju jama kuulanud. Jäta nad kus seda ja teist ning otsi endale uus seltskond.

Usu, sa väärid inimesi, kes jagavad sinuga samu väärtusi, kes rõõmustavad selle üle, kui teistel läheb hästi ega tunne rahuldust kahjurõõmust. Võid üsna kindel olla, et ka nemad on tundnud teistes seltskondades sama, mis sina. Et nad ei kuulu. Et nad on liiga heatahtlikud, pehmeloomulised, kohusetundlikud ning tunnevad, et neile istutakse pähe. Koos saate uuesti üles ehitada oma enesekindluse keskkonnas, kus vestlusteemaks pole teised inimesed ja nendevahelised suhted.

Sellist seltskonda pole lihtne leida, aga otsida tasub. Ja olgem ausad, isegi omaette on etem kui seltskonnas, mis sinust lugu ei pea.

Allikas: Parenting Today