Kõige populaarsem teemapark Euroopas! Ligi 20-ruutkilomeetrisel alal laiuv mastaapne kompleks Pariisi külje all koosneb kahest pargist, millest esimene on pühendatud peamiselt klassikalisele Disneyle, mistõttu ootavad teid seal ees Lumivalguke, Pinocchio, Disney logol ilutsev uinuva kaunitari loss jpm. Moodsamad ajad on esindatud näiteks Kariibi mere piraatide ja selliste legendaarsete nimedega nagu Indiana Jones ja Jules Verne, mida muidu ei oskakski Disneyga seostada. 2002. aastal avatud teine park on pühendatud Walt Disney kaasaegsele filmistuudiole ning sealt leiab muu hulgas ka Pixari animafilmidest tuntud tegelasi ja atraktsioone. Lähiaastatel on aga oodata uusi Marveli universumi, Star Warsi ja Frozeni teemalisi laiendusi – ligi 2 miljardi eurose rahasüsti saanud Pariisi Disneyland plaanib oma esimesed suuremad muudatused avalikkuse ette tuua 2021. aastal. Seega on, mida oodata!

Tropical Islands Saksamaal


Troopilised saared Saksamaal – kõlab veidralt, kas pole? Berliini külje alt leiab vaheldusrikka vee- ja spaakeskuse Tropical Islands. Tegu on maailma suurima sisetingimustes oleva veekeskusega, mis on ehitatud endisesse õhulaevade angaari. Teemapark on oma nime vääriline, sest suudab palmide ja džunglijõgedega tekitada tõeliselt troopilise atmosfääri. Keskusest ei puudu ka Saksamaa pikimad veeliumäed ja väga korralik saunakeskus. Kõigele lisaks on võimalik ette võtta õhupallilend läbi angaari! Tropical Islandsi külastamise teeb atraktiivseks Saksamaa kvaliteetne raudteeühendus, mis võimaldab Berliini linnapuhkuse ajal kerge vaevaga keskusesse jõuda.

PortAventura World Park Hispaanias


Suurepärane sihtkoht nii suurtele kui väikestele! Kataloonias Costa Doradas asuv PortAventura on nii kuurort kui teemapark, mis on läinud nii kaugele, et pakub majutust viies erineva temaatikaga hotellis, millele tulevikus lisandub ka Ferrarile pühendatud viietärnihotell. Suuremad pargi alad on inspireeritud vanadest tsivilisatsioonidest, sealhulgas Hiinast, Mehhikost ja Polüneesiast. Omal kohal on ka 2017. aastal avatud Ferrari Land, kus asub Euroopa kiireim Ameerika mägede atraktsioon.

Europa-Park Saksamaal


Pea 6 miljoni külastajaga aastas jääb Europa-Park terves Euroopas populaarsuselt alla vaid Pariisi Disneylandile. Lõuna-Saksamaal Prantsusmaa piiri lähedal paiknevas pargis on tervelt 13 erinevat Ameerika mägede atraktsiooni! Kokku on pargis külalistele avatud 72 erinevat atraktsiooni. Temaatiliselt leiab pargist erinevatest regioonidest inspireeritud atraktsioone, teiste seas Miri kosmosejaam (Venemaa), parvesõit fjordidel (Skandinaavia) ja jalgpalliareen (Inglismaa). Esindatud on ka vendade Grimmide muinasjutud.

Gardalandi kuurort ja park Itaalias


Itaalia Alpide jalamil Garda järve ääres asuvast pargist leiab midagi tõeliselt pisikestele: külalisi tervitavad Põrsas Peppa, Kung Fu Panda, maagiline mets ja Peeter Paan! Suuremad külalised saavad lasta ennast kõrgustesse lennutatada erinevade nurkade alt, sest atraktsioonide nimistust leiab ka seitse tõelist adrenaliinitekitajat. Kokku on pargis 36 atraktsiooni. Gardalandi kasuks räägib hea ja soodne otseühendus Tallinna ja Milano vahel. Viimasest saab parki mugavalt nii bussi kui rongiga.

Tivoli Gardens Taanis


Sõna 'tivoli' ei kuule siin Maarjamaal enam kuigi sageli. Õnneks on väljaspool Eestit lõbustuspargid endiselt nõutud ja seda ka Kopenhaagenis, kus asub tõeline lõbustusparkide klassika — Tivoli Gardens. Rohkem kui 175 aastat tagasi rajatud Tivoli Gardens on maailmas vanuse poolest teine tegutsev lõbustuspark, jäädes alla vaid oma riigisisesele vanale rivaalile, Dyrehavsbakkeni pargile, mis rajati lausa aastal 1583. Seega võib julgelt väita, et perekondade meele lahutamine on taanlastel veres. Lennuühendus Eesti ja Taani vahel on hea ning kesklinnas asuv Tivoli Gardens jääb Kopenhaageni lennujaamast vaid 12 km kaugusele.

Allikas: Reisijuht