Kohtle teda hästi (nagu tahad, et sind koheldaks)

Kui sa tõesti soovid temaga koos olla, siis ei pea sellele punktile isegi eraldi mõtlema, sest sa kohtled teda juba niigi hästi. Selleks ei pea erilist suhtekogemust olema, et teisega arvestada ning tema jaoks nii füüsiliselt kui ka vaimselt olemas olla.

Et halba kohtlemist siiski suhetes murekohana pidevalt esile tõstetakse, siis ei saa seda nõu siiski eirata. Lühidalt: ära kohtle kaaslast kui endastmõistetavat lisandit oma elule. Ta pole seda. Nii nagu sina, vajab temagi tähelepanu, hoolimist, vahel toetust ja oma hingamisruumi.

Ära sea sõprade arvamust esikohale

Kui su sõbrad on tõesti sõbrad, siis nad on õnnelikud sinu õnne üle ega tee su kaaslast asjata maha. See ei loe, kuidas nemad oma armsamaid kohtlevad — sinu suhe on ikkagi sinu oma ja keegi teine ei saa suhet õnnelikuks muuta, kui ise sellega ei tegele. Samas ei tohiks sõprade arvamust ka täielikult eirata. Nemad näevad mõnikord sinu suhtes kitsaskohti, millele sa ise ei oska tähelepanu pöörata.

Ära vaidle: petmine on petmine!

Palju suhtestressi saab alguse ka sellest, et üks osapool flirdib teistega, või teeb isegi midagi hullemat, aga vahele jäädes hakkab õigustama, et selline tegevus pole petmine.

Petmise kindlaksmääramine on tegelikult lihtne — kui su käitumine partnerit häirib või sulle ei meeldiks, et tema kellegi teisega sama teeb, siis see on petmine.

Kuula sisetunnet

Kui sisetunne ütleb, et käitud oma armsamaga valesti, siis tõenäoliselt nii ka on. Ära otsi selle kaitseks argumente, vaid muuda käitumist. Veel hullem on jätkuvalt halvasti käituda ja siis seda lõputult õigustada.

Ära oota suhtelt midagi, mida ise ei paku

See on üks raskemaid soovitusi, mida tõesti järgida. Ikka tahame ju partnerilt ühes või teises asjas enam, kui ise pakume. Aga tervislik suhe saab põhineda ainult sellel, kui olete võrdsed, seega ei saa oodata rohkem, kui ise panustad.

Kaaslane olgu prioriteet

Suhtes olles on mõistlik kohe iseenda järel seada prioriteediks oma kaaslane. Pere, sõbrad, töö, hobid, lapsed või muu ei saa olla sama tähtsad, kui tahad tervislikku suhet. See ei tähenda muidugi, et pead end alla suruma ja kõike tema järgi tegema… aga prioriteet olgu paigas.

Kui eksid, vabanda

See kehtib inimeste vahel alati, mitte ainult armusuhtes — kui eksid, siis vabanda. Kui oled kaaslast valesti kohelnud, siis pole mõtet tema tundeid maha trampida ja teha nägu, et neil pole mingit tähtsust. Tema halb tunne sellest ei kahane ega kao, et seda lihtsalt eirad.

Allikas: suhted.ee