Autod tuli välja vahetada

Ma olen elanud teadmisega, et igas tavalises autos on viis kohta. Ma ei mõtle neid pisikesi linnaparkimiseks mõeldud punne, vaid ikka tavapäraseid keskklassiautosid. Arvasin, et kuna meil Härraga oli kummalgi üks taoline olemas, siis kolmanda lapse perre lisandumisega selles osas miskit ei muutu. Valesti arvasin! Tavalisse autosse ei mahuta mingi valemiga kahte väikest ja ühte suuremat last. Kui nad kõik oleksid ilma turvatoolideta, siis ehk saaks hakkamagi, aga esimesed 10 aastat on ju ka vaja kuidagi sõidetud saada. Vähe sellest, et meie autod ei sobinud — selgus, et ka tavalised linnamaasturid pole selleks piisavalt laiade istmetega. On täitsa eraldi tüüp autosid, milleks on pereautod, tagant piisavalt laiad, et rahvas teineteise kõrvale istuma mahuks. Sageli on neis lausa seitse kohta. Kolmeliikmelise perekonnana valisimegi ühe sellise. Kes oleks võinud arvata?!

Spaad ja hotellid - kellele?

Hakkan broneerima puhkust perele. Sisestan broneeringusüsteemi oma kuupäevad ja jõuan rõõmustada, et hotellis on rohkelt vabu kohti. Sisestan siis oma pesakonna kõik liikmed ja äkki saan teate: valitud kuupäeval vabu tube pole. Või kahekordistub hind, sest süsteem pakub mulle järsku kahte standardtuba. Kuidas oma inimesed nende vahel ära jaotada, pole ma veel välja mõelnud. Jah, üldiselt mahub standardtubadesse inimesi neli — kaks täiskasvanut ja kaks last. Peretubadel on hoopis teine hinnakiri ja neid tube on meie kompleksides vaid üksikud — mis kiirelt välja müüakse. Ühte Eesti populaarsemasse spaasse me suurte spaasõpradena polegi seetõttu veel saanud minna, et viieliikmelise perena pole mul õnnestunud broneeringut teostada. Mõnes hotellis annab ära rääkida — otsin toa ja hinna välja väikese valega, sisestades süsteemi täiskasvanud ja kaks last ning siis üle helistades selgitan, et tegelikult mul on veel üks beebi ka lisaks… vahel õnnestub, vahel mitte.

Perepilet. Kõlab, nagu see oleks mõeldud perele. Tutkit!

Tegelikult on suure osa teenusepakkujate jaoks see 2 täiskasvanut + 2 last. Õnneks täna ma veel väga palju sellest mõjutatud pole, kuna Tirts on veel pisike, kuid kui temagi piletiealiseks saab, tuleb

hakata ostma perepilet + lapsepilet, sest me pole enam sugugi „tavaline” perekond, vaid selleks liiga paljuliikmeline :)

Õhtusöök väljas. Nali!

Kui varem sai mindud suvalisse söögikohta ja valida esimene vaba laud, siis nüüd on täiesti välistatud, et me võiksime oma kambaga mõnel normaalsel õhtusöögiajal laua leida. Restoranide lauad on reeglina neljakohalised, viiele on vaja suuremat — päris kiirelt jääb broneerimiskomme külge.

Veelkord õhtusöök väljas. Leida momenti, millal ühelgi lapsel pole a) kooli; b) trenni; c) arstiaega; d) uneaega; e) ühegi sõbra sünnipäevapidu.. seda momenti peaaegu, et polegi! Ja kui see moment ükskord saabub, vaata eelmist punkti — kõik suured lauad on broneeritud!

Reisimine. Kuidas?

Kuni Kutt polnud kaheseks saanud, oli välistatud, et me kogu kambaga kuhugi lendaksime. Tegelikult siin polegi see nii oluline, et meid viis on, kui see, et kaks on pisikesed. See puudutab ka kaksikute vanemaid isegi, kui rohkem lapsi peres pole. Nimelt on suures osas lennukites igas reas vaid üks lisahapnikumask. See tähendab, et igas reas saab olla vaid üks alla-kahene. Turvalisuse kaalutlusel peab igale reisijale olema peakohal hapnikumask — sülelastele on mõeldud lisamask. Kui sul on kaks sülelast (0-2a), siis peate istuma sedasi, et üks beebi on ühes reas ja teine teises. Kuidas emad-isad kahe väikelapsega üksinda reisivad, pole mul õrna aimugi.

Samas… õnneks on viiekesi lendamine nii kallis, et ma ei pea istekohtade asetsuse pärast kuigi sageli muretsema, püsin rohkem kodus!

Milliseid üllatusi veel olete kolmelapselise perena avastanud?