Kohtun Roberti (36) ja Anna-Liisaga (31) nende kodu lähedal Kalamajas kohvikus, mis pere trajektooridega kenasti ühildub. Kolme ja poolene Albert on lasteaias, Anna-Liisa on lähedal asuvast töökohast kohtumisele lipsanud. Robert tiirutas kodukandis ringi ja sätib nüüd vankri magava Eviga (9 k) kohviku akna taha. Talle ongi see üks tavaline kodune päev lapsega.

Millest värskes Pere ja Kodu ajakirjas veel juttu, vaata SIIT!

Roberti sõnul on lapsi kasvatades tähtsaim õppida iseennast tundma. “Nad panevad meie kannatuse proovile ja me peame sellega toime tulema,” jutustab ta. “Lapsed aitavad näha, et elu ei tiirle ainult meie ümber, vaid me kõik oleme ühenduses – pere, sõbrad, kolleegid, esivanemad ja tulevased põlved.”

Roberti vanemad Reet ja Ivo Linna läksid lahku, kui Robert oli alles laps. “Ma mäletan, et nende lahkuminek kestis pikalt, mistõttu polnud see eriti üllatus. Siiani imestan, kuidas sain juba siis aru, et mõnikord lihtsalt inimesed lähevad lahku,” jutustab Robert. Ühe lahkukasvamise pealtnägemine on andnud talle oskuse püsida objektiivsena ja näha, et kõigel on alati kaks poolt.