Arbuusikonn


Ühele suurele seltskonnale

Oh kui palju elevust see konnalonni tekitab! Sisusse vali just sinu perele meelepärased marjad ja puuviljad.

1 suur arbuus

1 pisem melon (kantaluupmelon)

300 g maasikaid

300 g mustikaid

200 g vaarikaid

200 g tumedaid viinamarju

Pese puuviljad ja marjad hoolikalt. Lõika arbuusilt ära neljandiku vilja suurune sektor (nii moodustub konna suu) ja tõsta see koos viljalihaga lõikelauale. Lõika viljaliha koore küljest lahti ja tee sellest kuubikud või vooli mõne abivahendiga kujukesed.* Lõika koorest parajad tükid, millest vormi konna jalad. Järelejäänud kooretükist meisterda silmad.

Nüüd uurista ülejäänud arbuus seest tühjaks, lõika viljaliha tükkideks või vormi pallideks ning tõsta suurde kaussi. Puhasta melon, lõika viljaliha tükkideks või vormi pallid ja lisa kaussi. Puhasta maasikad, haki sektoriteks ja lisa needki. Pane sinna ka mustikad, vaarikad ja viinamarjad, tõsta kõik ettevaatlikult segi.

Tõsta salat ettevaatlikult puhastatud arbuusikoore sisse. Torka arbuusi peale hambatikuga koorest silmad ja kummagi silma ette kinnita teise hambatikuga suur mustikas. Säti konna jalad paika ja soovi korral kata serveerimisalus salatilehtedega. Tõsta konn alusele ja asu maiustama!

* Arbuusist ja melonist saad ilusad pallikesed melonilusika või õunasüdamiku eemaldaja abil. Viimase puhul lõika vilja­lihast pikad ümarad silindrid ning haki need väiksemateks tükkideks.