Hetkel on paljudel vanematel ilmselt soov leida parim koolikott - selline, mis meeldiks lapsele, ent oleks ka praktiline ja mitte seljale koormav. Kuidas seda valida, loe siit: SUUR KOTIGIID | Iga seljakott pole veel koolikott ehk kuidas valida algklassilapsele parim kott?

Palju on ka hirmujutte, et lapse kooliminek on väga kulukas lõbu. Kuidas seda säästlikult teha ning millesse tasub investeerida? Vaata SIIT

Head soovitused vahetusjalatsiteks, milles laps suure osa oma päevast veedab, leiad siit: Milline on hea vahetusjalats?

Kui see september käes on, on aga selge – emal tuleb käia tööl ja kui just haldjast vanaema või vanaisa iga päev käepärast pole, on kindlasti küsimus, millal oma lapse üksi koju võiks jätta. Sel teemal saad pikemalt lugeda siit: Kas oled olukorras, kus pead tööle minema, aga pole kindel, kas võid oma lapse üksinda koju jätta?

Kindlasti on sul veel mustmiljon küsimust: kuidas korraldada hilisemas vahetuses käiva lapse päev? Aga söömine? Loe SIIT ja leiad väärt nõu ehk isegi küsimustele, mis sul veel tekkinud ei ole, ent mis sujuva koolialguse tagavad.

ka raha tuleb esimeses klassis ilmselt mängu! Millal ja millest rääkida erinevas vanuses lastega sel teemal? Nõu saad siit!

Kuidas muuta koolitee lapsele ohutuks? Loe siit! Kas muide tead, et väikelastel läheb liikuva ja seisva auto eristamiseks aega kuni 4 sekundit, aga täiskasvanul kulub selleks kõigest 0,25 sekundit – vahe on 16kordne! Väga palju mõtlemapanevaid ja vajalikke fakte lapse ohutuse paremaks tagamiseks leiad ka leiad siit!

Vabalt võib olla, et su laps hakkab eriti esimesel nädalal erinevate lausetega niigi keerukaid-kiireid hommikuid raskemaks tegema. Kuidas vastuseisuga toime tulla, loe siit: "Ma ei taha minna!" | Psühholoogi nõuanded: kuidas lapse hommikuse vastuseisuga tegeleda nii, et päev algaks rahumeelselt

Kui sa ei soovi oma lapsega iga päev koos õppima hakata, saad teda õpetada seda ka iseseisvalt seda tegema. Kuidas last selleni suunata, kuula sellest Podcastist: Tee nii ja sa ei pea enam koos lapsega õppima!

Kui sulle tundub, et mured kasvavad üle pea, siis kindlasti ära pelga abi küsida. Soovitusi kuidas ja kust seda teha, leiad siit.

Kui tunned, et stress hiilib su lapsele ligi, ära pelga kasutada nippe siit: Nelli Jung: just seda tüüpi harjutused vähendavad koolilaste stressi ja kurnatust

Kahjuks ei saa ka üle ega ümber ka koolikiusamisest. Et seda oleks ühel päeval vähem, räägime me teadlikult sellest palju ja mitmetel eri viisidel.

Ent on ka neid, kes on kiusatava rollist moel või teisel üle ja välja saanud. Loe nende kogemusi: Seitsme inimese koolikiusu kogemused | Siis mine nüüd ja tõsta ta selja tagant kõrvadest õhku!

Aga ka selle ema kogemust tasub lugeda: Minu erilise poja esimesed viis piinarikast kooliaastat

Kui sinu suurim stress on aga õpikute ja vihikute paberisse panemine hoopis esialgu, on see video sulle: